Kosmetyki do opalania na słońcu nie są przystosowane do działania zwiększonych dawek promieni UV. W solarium należy używać wyłącznie kosmetyków przeznaczonych do tego celu. Kosmetyki solaryjne zawierają przede wszystkim aktywatory opalenizny, dzięki którym opalanie przebiega nawet o 70 proc. bardziej efektywnie. Powodują one, że uzyskuje się głębszą opaleniznę w znacznie krótszym czasie. Nowoczesne kosmetyki zawierają także zaawansowane substancje odżywcze. Są to m.in. chińska herbata o działaniu detoksykującym i redukującym oznaki starzenia się skóry oraz olej Makadamia i olej z konopi, które zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia.

Reklama

Kosmetyki solaryjne zawierają specyficzne składniki, takie jak witaminy i minerały, które uzupełniają braki tych składników w skórze po opalaniu, a także co równie ważne zawierają również antyoksydanty, które pozwalają nam neutralizować wolne rodniki, które powstają w skórze podczas opalania – mówi Paweł Grabowski, prezes JK Solaria, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Większość kosmetyków solaryjnych zawiera również bronzery. Dzięki temu można cieszyć się głębokim, ładnym kolorem skóry zaraz po wyjściu z solarium, gdy naturalna opalenizna dopiero się wytwarza. Po opalaniu warto użyć specjalnych kosmetyków, których zadaniem jest nawilżenie skóry i przedłużenie trwałości opalenizny. Zawierają one wyciągi ze słodkich migdałów lub olejek Makadamia, które nawilżają i opóźniają złuszczanie naskórka, oraz pantenol, który działa kojąco i łagodząco na podrażnioną opalaniem skórę.

Sugerowałbym stosowanie kosmetyków solaryjnych przed każdą sesją opalania, a także używanie po opalaniu specjalistycznych kosmetyków nawilżających, dostosowanych właśnie do potrzeb skóry, która się opalała, aby osiągnąć głęboką, piękną opaleniznę – mówi Paweł Grabowski.

By dodatkowo chronić skórę przed rozpoczęciem opalania, warto użyć przyspieszacza opalania, który zawiera kompleks stymulujący wytwarzanie melaniny przez skórę. Dzięki temu opalenizna pojawi się znacznie szybciej, a skóra będzie krócej wystawiona na szkodliwe działanie promieni UV.