Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Osiągnij wyżyny odprężenia: rytuał Hammam w domowym zaciszu krok po kroku

24 września 2014, 08:18
Rytuał Hammam otomańscy Turcy przejęli od Rzymian, adaptując zwyczaj wspólnych kąpieli w rzymskich łaźni do swoich potrzeb. Istotą tej ceremonii, odbywającej się tradycyjnie w pełnej pary publicznej łaźni, jest dogłębne oczyszczenie ciała i jednocześnie ukojenie duszy. Nie trzeba wyjeżdżać do Turcji czy Maroka, aby skorzystać z rytuału Hammam - wystarczy zaopatrzyć się w dostępne w Polsce orientalne kosmetyki. Tradycyjny rytuał Hammam składa się z czterech etapów i w zależności od naszego zaangażowania może trwać od godziny do nawet trzech. Do jego wykonania potrzebujemy czarnego mydła savon noir, glinki ghassoul, olejku arganowego i rękawicy Kessa.
Rytuał Hammam otomańscy Turcy przejęli od Rzymian, adaptując zwyczaj wspólnych kąpieli w rzymskich łaźni do swoich potrzeb. Istotą tej ceremonii, odbywającej się tradycyjnie w pełnej pary publicznej łaźni, jest dogłębne oczyszczenie ciała i jednocześnie ukojenie duszy. Nie trzeba wyjeżdżać do Turcji czy Maroka, aby skorzystać z rytuału Hammam - wystarczy zaopatrzyć się w dostępne w Polsce orientalne kosmetyki. Tradycyjny rytuał Hammam składa się z czterech etapów i w zależności od naszego zaangażowania może trwać od godziny do nawet trzech. Do jego wykonania potrzebujemy czarnego mydła savon noir, glinki ghassoul, olejku arganowego i rękawicy Kessa. / ShutterStock
Rytuał Hammam nie tylko oczyszcza ciało, ale także doskonale odpręża i relaksuje. Jak w kilku prostych krokach poczuć się jak w salonie spa, czyli jak przeprowadzić rytuał Hammam we własnym domu - podpowiada Justyna Nyczyk, ekspertka z perfumerii orientalnej Yasmeen.pl.
Reklama
Reklama
Tematy:
rytuał hammam uroda kobiety uroda
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • derka
    2014-09-29 14:06
    niestety nie mam czasu na takie rytuały. dlatego jeśli chodzi o relaks czy odprężenie, to wolałam zainwestować w destresan max. ma dobrze dobraną kompozycję i odstresował mnie bardzo szybko. zniknęło napięcie i mogę funkcjonować normalnie :)
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama