Z masażu próżniowego chętnie korzystają gwiazdy, niedawno Jennifer Lopez na specjalistyczne urządzenie do jego wykonywania wydała aż 25 tys. dolarów. Zakochała się nim po wizycie w salonie SPA. Ty też możesz poczuć się jak gwiazda i odjąć sobie kilka lat z wyglądu. W polskich gabinetach masaż próżniowy (drenaż limfatyczny) wykonasz za pomocą urządzenia CoaxMed.

Masaż próżniowy pobudza krążenie, przyspiesza metabolizm, powodując, że skóra po zabiegu jest jędrna i wygładzona.

Dodatkowo, masaż próżniowy wzbogacony działaniem fali radiowej, pobudzi skórę do regeneracji i odbudowy, dzięki czemu efekt zabiegu będzie spektakularny. Obecnie w medycynie estetycznej korzystamy z najnowszych urządzeń, które łączą w sobie kilka dostępnych technologii, hitem jest aparat CoaxMed. Dzięki temu pacjent nie musi poddawać się kilku osobnym zabiegom tylko korzysta ze wszystkich podczas jednej sesji terapeutycznej – mówi lekarz medycyny estetycznej Aleksandra Cichoń z Gabinetu Medycyny Estetycznej i Kosmetyki Profesjonalnej Estetis w Częstochowie.

2 w 1, czyli zwalcz zmarszczki skutecznie

Lekarz lub kosmetolog przykłada do powierzchni twarzy specjalną głowicę, a pod wpływem próżni skóra twarzy jest zasysana do wewnątrz, gdzie dodatkowo jest poddawana działaniu fali radiowej. Warto zauważyć, że w urządzeniu CoaxMed masaż próżniowy jest wykonywany pulsacyjnie, tzn. że siła ssania jest naprzemienna – wyższa i niższa. To nie tylko pozwala na wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę, ale także jest dużo bezpieczniejsze dla pacjentów, bowiem przy stałej sile ssania, nieraz dochodziło do uszkodzeń powierzchni skóry czy pojawiał się ból. Przy masażu próżniowym pulsacyjnym, takiego ryzyka unikamy.

Masaż pobudza pracę układu limfatycznego, poprawia ukrwienie, przez co skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona, szybciej usuwane z niej są także toksyny, natomiast fala radiowa stymuluję skórę do głębokiego procesu regeneracji. – Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, trwa od 15 do 45 minut, a pacjent odczuwa jedynie głębokie ciepło i odprężenie. Cały czas przebieg sesji terapeutycznej kontroluje specjalista, który na bieżąco reguluje ilość dostarczanej do skóry energii w zależności od jej gęstości i ogólnej kondycji – mówi Aleksandra Cichoń.

Kiedy zobaczę efekty?

Wygładzenie skóry twarzy zobaczymy już po 1 zabiegu, jednakże nie będzie to jeszcze finalny efekt zabiegu. Na ten przyjdzie nam trochę poczekać. Pacjentki zauważają, że ich skóra wygląda najlepiej od 2 do 6 miesięcy po zabiegu.

Warto także zauważyć, że dla uzyskania najlepszego rezultatu, specjalista zaleci od 4 do 10 zabiegów. Dzięki temu nie tylko uzyskamy jeszcze lepsze ujędrnienie, czy wygładzenie zmarszczek, ale poprawie ulegnie także kontur twarzy, a skóra będzie we właściwy sposób napięta – wyjaśnia ekspert.

Bezpośrednio po zabiegu skóra twarzy może być lekko zaczerwieniona, co jest wynikiem zarówno rozgrzania skóry falą radiową, jak i poprawienia jej ukrwienia przy pomocy masażu próżniowego, ale pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Zaleca się tylko wypić przez i po zabiegu ok. pół litra wody, żeby organizm łatwiej poradził sobie z usunięciem toksyn. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu CoaxMed jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Także w przypadku skaleczeń czy drobnych ran, warto poczekać do czasu, aż się wygoją.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!