Mówiąc o diecie, Kamila Szczawińska nie ma na myśli dietetycznych reżimów, a mądre odżywianie, która zaczyna się od mądrych zakupów. Modelka zapewnia, że sięga jedynie po zdrowe i wyselekcjonowane produkty, na bazie, których samodzielnie przygotowuje posiłki dla całej rodziny.

Reklama

- Wszystkie potrawy przygotowuję sama, dzięki temu mam pełną kontrolę nad tym, co je moja rodzina. Staram się przede wszystkim selekcjonować produkty, które kupuję - przyznaje modelka. - Wyeliminowaliśmy z diety kawę, napoje gazowane, czerwone mięso. Fakt, że członkowie mojej rodziny są szczupli, zdrowi i nie borykają się z sezonowymi infekcjami, jest w dużej mierze moją zasługą - dodaje.

Słodycze i łakocie nie są zakazane w domu Kamili Szczawińskiej, pod warunkiem, że są przygotowywane przez nią.

- Jeśli chodzi o słodycze, moje dzieci mają bardzo restrykcyjną dietę. Choć nie ukrywam, że słodycze są obecne w naszym domu. Ale warunek: wszystkie torty, ciasta i słodkie przekąski, które pojawiają się w naszym domu są przygotowywane przeze mnie - wyjaśnia modelka.

Jak się okazuje, Kamila Szczawińska nie tylko odżywia się zdrowo, ale i mądrze. Swoją wiedzę wzbogaca nie tylko o nowe przepisy kulinarne, ale również cenne naukowe wiadomości z zakresu dietetyki zdrowego żywienia.

- Interesuję się nie tylko gotowaniem, ale również wpływem potraw i produktów na zdrowie. Staram się szkolić i wzbogacać swoją wiedzę z zakresu dietetyki - jak łączyć produkty, co warto włączyć do diety, których produktów należy unikać - wyjaśnia.

Modelka nie zapomina również o treningach. Poddała się modzie na nową formę aktywności, jaką jest pole dance, czyli taniec na rurze.

- Jeżeli chodzi o sport, to trzy razy w tygodniu chodzę na treningi pole dance, czyli tańca na rurze. To w ostatnim czasie bardzo popularna forma treningu. Uczęszczam również na zajęcia stretchingu - rozciągania ciała, które wysmuklają sylwetkę i powodują, że moje ciało jest bardziej elastyczne - wymienia Szczawińska.

Jednocześnie modelka zachęca do wcześniejszego zapoznania się z kompetencjami trenera, któremu powierzamy nie tylko swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Ona sama przyznała, że ma złe wspomnienia i treningów z niewykwalifikowanymi trenerami...

Co do pielęgnacji ciała, modelka przyznaje, że najlepszym środkiem pielęgnacji jest po prostu zdrowa dieta, uzupełniana przez kremy nawilżające.

- Podstawą mojej codziennej pielęgnacji są kremy nawilżające, które stosuję rano i wieczorem. Sama się przekonałam, że to bardzo prosty i niezwykle skuteczny sposób dbania o skórę - dodaje.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!