Gładka cera

Reklama

Najważniejsza w delikatnym makijażu jest gładka cera. Należy używać ciepłych barw, które dodadzą energii. Jeśli nie mamy problemów ze skórą, możemy zrezygnować z podkładu. W innym wypadku warto użyć podkładu w kompakcie, za pomocą którego jednocześnie ukryjemy niedoskonałości i zmatowimy skórę. Dodatkowym jego atutem jest możliwość wrzucenia do torebki i wykorzystania podkładu w kompakcie podczas szybkich poprawek w pracy. W przypadku tłustej skóry wskazane jest również zaopatrzenie się w bibułki matujące. Cienie pod oczami maskujemy korektorem, a kości policzkowe delikatnie podkreślamy różem w musie, który daje bardzo naturalny efekt.

Dyskretne oko

Podstawą makijażu oka są ładnie wytuszowane i rozczesane rzęsy. Aby osiągnąć naturalny efekt, można wybrać tusz wydłużający (np. Grashka Lengthening Mascara), którego specjalnie przygotowana formuła zapewni wyjątkowo trwały rezultat. Rezygnujemy z grubych kresek i eyelinera. Możemy jednak podkreślić oko kredką, za pomocą której rysujemy cienką kreskę tuż przy linii górnych rzęs, a następnie delikatnie rozcieramy. Nie podkreślamy oka również mocnymi cieniami, jeśli jednak nie możemy się bez nich obyć, wykorzystujemy jasne beże lub perfekcyjny podkład pod cienie.

Podkreślone usta

Usta podkreślamy bardzo delikatnymi pomadkami, najlepiej w odcieniach nude. Nie wskazane są intensywne kolory i brokatowe błyszczyki. W jednym i drugim wypadku wybieramy odcienie zbliżone do naszych ust. Taki wybór delikatnie podkreśli urodę i nada świeżości.

Sukces w wykonaniu makijażu biurowego polega na podkreśleniu kobiecości w subtelny sposób. W pracy wymagane jest poczucie estetyki i dyskrecja, w makijażu powinna więc dominować naturalność i elegancja.