Puszące się włosy - zimą to zmora wielu osób. Jak sobie z tym poradzić?

Reklama

Jacek Szawioła: - Zdradzę swój mały trik. Polecam płyn do tkanin w atomizerze, który zapobiega ich elektryzowaniu się. Można go kupić w każdym supermarkecie. Nic nie działa lepiej na elektryzujące się włosy. Spryskujemy nim delikatnie włosy i po problemie. Nie będę zachęcał do sięgania po drogie kosmetyki, bo nie zawsze mamy fundusze na to, aby je kupić. Natomiast ten preparat sprawdza się zawsze, sam go używam.

Jakie stylizacje proponujesz w tym sezonie?

Proponuję trend, który nazywam "kobietą prosto z łóżka" trochę wyuzdaną, wulgarna, ale cały czas w granicy dobrego smaku. To taka niezobowiązująca elegancja ze szczyptą kontrolowanego nieładu. Każdy stylista ma swój styl, mi bliska jest właśnie taka stylistyka, trochę niedbałej elegancji.

Co do samych trendów, ktoś kiedyś powiedział, że moda jest inna w każdym zakątku świata. Nasz rynek jest trochę specyficzny. Do Polski trendy docierają trochę później i zostają na dłużej. Cały czas na ulicach widzimy chłopczyce, hollywoodzkie loki, coś co na świecie było kilka lat temu, u nas dopiero się utrwala. Cały czas widoczny jest efekt dziewczyny surfera, czyli ombre - rozjaśnione końcówki - coś co na świecie jest passe.

W takim razie, jakie cięcia będą modne?

Reklama

Przez to, że chłopczyca zapuszcza włosy, modne będą fryzury przejściowe. Obawiam się, że na chwilę znowu powróci bob. Jest to fryzura, która na świecie nazywana jest "na Polkę" - w którymś momencie wszystkie Polki nosiły tę fryzurę i myślę, że na moment to znowu wróci.

Decydując się na zmianę fryzury, na kim warto polegać - na drogim styliście, czy tańszym fryzjerze?

artyści i rzemieślnicy. I to w czyje ręce oddamy swoje włosy zależy od naszych oczekiwań, tego jak chcemy wyglądać, czy przykładamy wagę do wyglądu, czy nie. Jeżeli zupełnie nas to nie interesuje, to idziemy do fryzjera na 15 zł. Jeśli oczekujemy drastycznej zmiany to polecam stylistę, ale tylko zaufanego z polecenia, nigdy z przypadku.

Czy mężczyźni zaczynają przykładać wagę do tego, co mają na głowie?

Oczywiście. Wcześniej jakiekolwiek ekstrawaganckie fryzury nosili tylko geje. Teraz widocznie się to zmienia. Mężczyźni zaczynają coraz bardziej dbać o wygląd. Dłuższe grzywki, zadbane męskie fryzury to trend, który powoli wkracza do Polski. Proszę zwrócić również uwagę, że we fryzjerstwie nastąpiło zaburzenie płci, bywa, że kobiety i mężczyźni mają podobne fryzury.