Powiększenie i nawilżenie ust

Duże, wyraziste i soczyste usta są wprawdzie drugą rzeczą, na jaką zwracają u kobiet uwagę mężczyźni (tą pierwszą są piersi), lecz to zabieg powiększenia ust znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych przedsylwestrowych zabiegów – wynika z danych Dentim Body Care Klinika Medycyny Estetycznej w Katowicach. Powód? Usta, w przeciwieństwie do piersi możemy powiększyć podczas krótkiego, nieinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu. Jego cena nie jest też tak wysoka jak w przypadku zabiegu powiększenia piersi (koszt powiększenia ust to 1100 zł).
Wśród zabiegów umożliwiających uzyskanie ust na miarę Angeliny Jolie najczęściej wybieranym jest ten z użyciem kwasu hialuronowego. To naturalny składnik występujący w tkankach organizmu, który odpowiada za nawilżenie skóry. Niestety, z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, na skutek czego nie tylko usta, ale i cała skóra tracą swą sprężystość. Wstrzykując wypełniacz, którego cząsteczka jest w 99 proc. identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym możemy mieć jednak pewność, że nasze usta staną się jędrne i ponętne.

Reklama

Usuwanie zmarszczek

Cóż nam jednak z pięknych ust, jeśli nasza twarz pokryta jest zmarszczkami? Stąd też niesłabnąca popularność zabiegów mających na celu usunięcie nieestetycznych bruzd i bruzdek z twarzy. Najpopularniejszym jest botoks. Gdzie tkwi tajemnica jego sukcesu?

- Nawet niewielka ilość tego preparatu podana do mięśnia twarzy, szyi czy dekoltu, powoduje rozluźnienie mięśnia, a w konsekwencji efekt wygładzenia zmarszczek – wyjaśnia Katarzyna Łukasik-Faferko, lekarz Dentim Body Care.

Sęk w tym, że na zabieg botoksem, musimy się udać, co najmniej na w dwa tygodnie przed sylwestrowym balem. Pełny efekt działania botoksu jest bowiem widoczny dopiero po 14 dniach.

Osobom marzącym o natychmiastowym efekcie polecamy więc zabieg z użyciem hydroksyapatytu wapnia. To preparat wypełniający zmarszczki, który służy również do modelowania konturu twarzy. Zwiększa on gęstość skóry i jej strukturę, bez nadmiernego dodawania objętości. Co ciekawe, hydroksyapatyt wapnia, podobnie jak kwas hialuronowy, jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Reklama

Przebarwienia, naczynka, owłosienie

Jeśli natomiast należycie do kobiet, które nie wyobrażają sobie sylwestrowej imprezy bez grubej warstwy make-upu powinnyście się zainteresować terapia laserową X-Lase. Widoczne naczynka na policzkach, przebarwienia, a nawet nadmiar owłosienia, nie stanowią najmniejszego problemu dla emitowanego przez laser światła. Dzięki X-Lase możliwe jest przeprowadzenie tzw. zabiegów nieablacyjnych, które nie powodują pojawiania się znamion i rumieńców. Zabiegi są także bezbolesne, jedyne co odczuwamy to ciepło i delikatne mrowienie skóry.

Terapia trądziku

Z przedsylwestrowych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej nie korzystają jednak wyłącznie osoby starsze.

Nastolatki również przywiązują ogromną uwagę do zdrowego wyglądu swojej skóry – mówi Łukasik-Fąferko i dodaje: - Ich największą zmorą jest trądzik, który dotyczy 70 proc. młodych ludzi. Również i w tym przypadku rozwiązaniem może być terapia laserowa X-Lase. Emitowane przez laser światło niszczy bakterie, powoduje redukcje rozmiarów gruczołów łojowych, czy wreszcie pobudza syntezę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry, likwidując tym samym trądzik.