Włosy od zawsze uchodziły za najbardziej atrakcyjną część kobiecej urody. Już w starożytnym Rzymie hitem była stylizacja na tzw. „gniazdo os” - wielki kok z upiętych w górze skręconych loków. Odpowiednio wymodelowana fryzura mogła stać się też wyróżnikiem społecznym i nieść informację, do jakiej klasy się przynależy.

Reklama

Kunszt artystów zależał od umiejętności właściwego odwzorowania rzeczywistego piękna, stąd w wielu portretach świadectwo dawnych stylizacji pań. Niech staną się dla Ciebie inspiracją!

Jak rudowłosa piękność z obrazu Dantego Rosettiego

Jak rudowłosa piękność z obrazu Dantego Rosettiego / Shutterstock

Zostań muzą angielskiego malarza. Wyczaruj na głowie delikatne fale, a za różdżkę niech posłuży lokówka średniej grubości. Subtelne upięcie części kosmyków z tyłu głowy odsłoni twarz, zapewniając komfort w tym szczególnym dniu. Fryzurę dopełnią wpinki, czyli ślubna biżuteria do włosów. To romantyczna kompozycja, która sprawi, że goście nie będą mogli oderwać od Ciebie wzroku.

Zostań kobietą idealną Sandra Boticellego

Kobieta idealna Sandra Boticellego / Shutterstock

Nic nie stoi na przeszkodzie, by Twój portret zastąpił ten w Muzeum we Frankfurcie nad Menem. Postaw na naturalność. Łagodne fale upięte na czubku głowy to zabieg, który doda Twojej stylizacji elegancji. Warto wpiąć we włosy drobne kwiaty w kolorze Twojej ślubnej sukni.

Powrót do Wenecji Albrechta Dürera

Powrót do Wenecji Albrechta Dürera / Shutterstock

Niech Twoja fryzura pozwoli gościom przenieść się do piętnastowiecznej Wenecji widzianej oczami niemieckiego artysty. Łagodnie wytapirowane włosy, które zepniesz nad czołem, wysmuklą Twoją twarz. Przyjemne loki opadające na ramiona dodadzą stylizacji dziewczęcego uroku. Polecamy szczególnie do skromnej, klasycznej sukni.

Przyćmij Damę z różą Teodora Axentowicza

Przyćmij Damę z różą Teodora Axentowicza / Shutterstock

To świetna propozycja dla posiadaczek półdługich włosów. Kluczowym elementem tej stylizacji jest przyciągający uwagę biżuteryjny akcent. Delikatne loki uformowane z kosmyków utrzymanych w dobrej kondycji będą idealnie współgrać z bukietem kwiatów, który będziesz trzymać w dłoniach.

Bądź kobietą z obrazu Rogiera van der Weydena

Bądź kobietą z obrazu Rogiera van der Weydena / Shutterstock

Okazuje się, że to, co dziś jest hitem było także popularne za czasów Rogiera van der Weydna, choć dzieli nas ponad 600 lat. Polecamy to połączenie awangardy z klasyką, czyli perfekcyjnego warkocza dobieranego z kokiem. To idealnie dopracowana fryzura, w której każdy kosmyk ma swoje miejsce. Wyróżnij się, wpinając we włosy kwiatowy motyw pełen błyszczących, perłowych kamieni.

Pamiętaj, że najpiękniejszą Twoją ozdobą będą włosy lśniące, odżywione i nawilżone. Zapytaj w swoim salonie fryzjerskim, jak najskuteczniej poprawić ich kondycję. Specjaliści polecą Ci najlepszą terapię regeneracyjną.

Kilka tygodni przed uroczystością warto zrobić 2 lub 3 próbne fryzury ślubne – dzięki temu sprawdzisz, czy uczesanie jest trwałe, a ty dobrze się w nim czujesz. Zarówno fryzura, jak i makijaż nieco inaczej wyglądają na zdjęciach niż kiedy patrzysz na nie w lustrze. Dlatego też doskonałym pomysłem jest znalezienie takiego salonu fryzjerskiego, który oprócz przygotowania próbnych fryzur, zaproponuje kilka rodzajów makijażu i dodatków a także zapewni fotografa, który zrobi kilka próbnych zdjęć.

Dodatkowo, by Twoja stylizacja prezentowała się znakomicie, warto także pokazać fryzjerowi (choćby na zdjęciu) suknię ślubną, sukienkę druhny (najlepiej przyjść z nią do salonu!), garnitur partnera i świadka, czy też porozmawiać o wystroju wnętrza, w którym będzie się odbywać przyjęcie weselne. Gdy zadbasz o tego rodzaju szczegóły, będziesz miała pewność, że nic Cię nie zaskoczy.

Podziękowania za przygotowanie tekstu dla Marioli Witek i Patryka Belankena - ekspertów z salonu DEGAŻERIA.