Naturalne nawadnianie to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Szczególnie gdy się odchudzamy, w czasie sezonu grzewczego i bardzo niskich temperatur, ale także latem konieczne jest dostarczenie ciału odpowiedniej ilości wody. Ma to wpływ nie tylko na ogólne samopoczucie, przemianę materii i szybkość usuwania toksyn z organizmu, ale przede wszystkim także na skórę. Nawet jeśli na co dzień wcieramy w twarz kremy nawilżające i balsamujemy ciało, to oddziałują one jedynie na zewnętrzne warstwy skóry, a żeby się ona nie starzała, potrzeba jej płynów dostarczanych "od środka".

Reklama

Wybierając w sklepie wodę butelkę z wodą, warto zwrócić uwagę na to, jakie składniki mineralne są w niej zawarte. Nowością na rynku jest woda wzbogacona jodem. Jod to pierwiastek, który pozytywnie wpływa m.in. na stan odporności organizmu i ma działanie przeciwzapalne, a dzięki temu, że jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów. Niestety, nasz organizm nie ma zdolności magazynowania jodu, a więc nie możemy liczyć na to, że spędzając urlop nad morzem, zapewnimy sobie zapasy tego ważnego składnika na cały rok i pozbędziemy się np. problemów z tarczycą.

Mało kto wie, że jod, a konkretnie jego brak w organizmie, powoduje szorstkość i suchość skóry, problemy z włosami oraz paznokciami. O dostarczenie tego pierwiastka organizmowi powinny zadbać także osoby, które starają się zrzucić zbędne kilogramy - jod przyśpiesza spalanie tłuszczów i wspomaga przemianę materii. Na niedobory jodu szczególnie narażone są kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Podejmując wiosenne postanowienia o diecie, warto więc uważniej przyjrzeć się wodzie, której ilość w codziennym menu powinna wzrosnąć.