Przychodzi nowy sezon, czas zmienić skórę. A właściwie zrzucić, tę wierzchnia jej warstwę. Na jej powierzchni bytują bowiem martwe komórki naskórka. Ich usunięcie doda skórze blasku i pobudzi do szybszej regeneracji.

Reklama

ZRZUĆ SKÓRĘ!

Grubą warstwę zrogowaciałego, martwego naskórka usuniemy za pomocą peelingu i innych zabiegów złuszczających. Do ciebie należy wybór, czy sięgniesz po peelieng ziarnisty, enzymatyczny, czy może po preparaty do złuszczania. Wypróbuj, który z tych środków jest najlepszy dla wyglądu i samopoczucia twojej skóry.

Peeling stosuj zgodnie z zaleceniami producenta, jednak najlepiej nie częściej, niż 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, aby aplikować go delikatnymi i kolistymi ruchami, z ominięciem skóry wokół oczu i ust. Zmiany trądzikowe są przeciwwskazaniem do stosowania peelingu.

Możesz również zdecydować się na oczyszczanie i złuszczanie w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Głębokie peelingi z zastosowaniem ziół lub kwasów owocowych to intensywne i działające głęboko zabiegi. Podchodź do nich z ostrożnością, najlepiej kierując się do zaufanych kosmetyczek i kosmetologów. Unikaj też niesprawdzonych i wysokoprocentowych preparatów.

NA CO UWAŻAĆ

Uwaga! Jeśli wykonujesz peeling sama, najlepiej, byś zrobiła to wieczorem. Tak, aby aby podrażniona i głęboko oczyszczona po zabiegu skóra miała czas odpocząć przed ekspozycją na promienie słoneczne. Inaczej łatwo o zaczerwienienia i przebarwienia. Te ostatnie są dość trwałymi zmianami, usuwanie ich jest trudne i wymaga sporych nakładów finansowych. Powstawaniu przebarwień pod wpływem słońca sprzyjają zmiany zapalne na skórze i zmiany hormonalne w organizmie, powstałe np. na skutek stosowania środków antykoncepcyjnych.

Jak chronić się przed powstawaniem przebarwień, nie tylko tych powstałych, po zastosowaniu zabiegów pielęgnacyjnych? Koniecznie sięgnij po tzw. blokery czy ekrany – specjalne kremy z wysokim filtrem chroniącym przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wybierz preparat z filtrem co najmniej 30 SPF. Najwyższe obecnie dopuszczone do obiegu filtry to SPF 50 +.
Ekran nakładaj przed każdym wyjściem z domu. Pamiętaj o nim również, jeśli długo przebywasz w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu.