Wraz ze zbliżającymi się Mikołajkami i Gwiazdką rośnie w nas gorączka świątecznych zakupów. Większość z nas uwielbia to przedświąteczne buszowanie po sklepach, są jednak i tacy, którzy na samą myśl o takiej wyprawie - dostają spazmów.

Reklama

Dlatego podsuwamy wam pomysł na prezent nietypowy. Właściwie ze świecą szukać faceta, który nie ucieszy się z takiej niespodzianki. A radość ukochanego z pewnością udzieli się i tobie.

O czym mowa? Wyobraź sobie minę ukochanego na widok jego inicjałów w twoim sekretnym miejscu. Dobrze wiesz, że to może podziałać lepiej niż seksowna bielizna. Zatem jeśli jesteście zgraną i wyluzowaną parą z dużą dozą poczucia humoru - zainwestuj w nową fryzurę... intymną.

JAK SIĘ UCZESAĆ?

Najbardziej popularne wzorki to sycylijskie "V", brazylijski cienki pasek i ogolona na zero "Lolitka". W salonach kosmetycznych można sobie nie tylko wydepilować bikini, ale też przefarbować i nadać włosom łonowym konkretny kształt.

Jak to się robi?

Najpierw wybiera się kształt formy. Wokół niej nakłada się wosk. Po usunięciu go wraz z włoskami te, które pozostają, tworzą upragniony wzorek. Najmniej boli, jeśli do tej specyficznej depilacji - zamiast wosku - używa się pasty cukrowej.

Jeśli włosy łonowe są za długie, to najpierw strzyże się je nożyczkami lub maszynką. Depilacja woskiem i pastą cukrową jest skuteczna przez miesiąc, a odrastające włoski, są miękkie i nie kłują, tak jak po użyciu zwykłej maszynki. Uwaga! Po depilacji lepiej zrezygnować z solarium, bo skóra w intymnym miejscu jest podrażniona.

By włoski nigdy nie odrastały, należy wybrać zabieg przy użyciu lasera. Intymne miejsce znieczula się specjalnym kremem i po ok. 20 minutach jest po wszystkim. Zabieg trzeba jednak powtarzać minimum trzy razy. Depilację przy użyciu lasera poleca się paniom, które mają włosy ciemne i jasną, nieopaloną skórę.

Podobne działanie do lasera ma Epilar. W bikini wmasowuje się dwa żele, które na stałe niszczą mieszki włosowe. Wcześniej włosy należy usunąć woskiem. Epilar polecany jest paniom, które nie mogą korzystać z zabiegu depilacji laserowej, ponieważ kolor ich skóry jest zbyt ciemny lub kolor włosów zbyt jasny. Przed zabiegiem nie można zażywać m.in. leków przeciwbólowych i antybiotyków. Epilar również należy powtarzać, a między wizytami w salonie kosmetycznym, włosy można jedynie golić lub strzyc, ale nie wyrywać pęsetą.

Aby ufarbować włosy łonowe - trzeba mieć specjalne, żelowe farby, które nie podrażniają skóry w pachwinach. Jeśli jesteśmy naturalnymi brunetkami także między nogami, to najpierw musimy się poddać odbarwianiu. Dopiero potem farbujemy się na wybrany kolor.

Ile to kosztuje?

Depilacja woskiem ok. 50-70 zł
Zabieg pastą cukrową ok. 120 zł
Stylizacja włosów łonowych ok. 100 zł
Laser od 300 do 500 zł
Epilar ok. 200 zł_________________________________________________

PRZECZYTAJ TAKŻE: >>> Co robi chirurg z częściami intymnymi? >>> Czy depilacja laserowa jest skuteczna?