Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Łatwo też ulega urazom. Nie oznacza to jednak, że możemy sobie pozwolić na całkowite zignorowanie naturalnego zarostu. Depilacja bikini jest konieczna ze względów estetycznych, jak również pomaga utrzymać intymne miejsca w czystości, szczególnie w czasie miesiączki.

Reklama

Sposoby depilacji

Zdecydowanie odradzamy depilator elektryczny, ponieważ jest to zbyt bolesne w okolicach części intymnych. Skórę podrażnią też plastry z woskiem.Tradycyjna maszynka to tania i szybka metoda depilacji, ale łatwo się nią skaleczyć. Dlatego decydując się na niezastąpioną maszynkę do golenia, pamiętaj, że powinna mieć ruchomą główkę, która lekko napina skórę podczas golenia (zmniejsza to ryzyko skaleczenia). Jeżeli sama usuwasz owłosienie, to najlepiej zrób to za pomocą środków chemicznych - pianek, żeli, kremów, które rozpuszczają włoski. Te preparaty są wymarzone do depilacji delikatnych kobiecych miejsc. Łagodnie pozbędą się zbędnych włosków oraz nawilżą skórę. Zabieg nimi jest bezbolesny i trwa ok. 10-15 minut. Jest to też dobre dla pań, które są bardzo wrażliwe na ból.

Polecamy szczególnie depilację pastą cukrową. Jest to łagodna wersja woskowania, więc usuwa włoski na dłużej. W odróżnieniu od tradycyjnej depilacji, pasta nie podrażnia skóry, wygładza ją i odżywia. Pasta cukrowa składa się z naturalnych składników, dostępnych w każdym domu, więc możesz zrobić ją sama w domu. Zawiera wodę, cukier, sok z cytryny i zioła. Podajemy przepis na domową pastę cukrową:

  • 3/4 szklanki wody
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1/2 cytryny
  • 1/2 łyżeczki rumianku

Wodę i cukier z cytryną podgrzać, poczekać, aż zmienią kolor, a następnie wsypac do mikstury pół łyżeczki rumianku. Przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, następnie nałożyć na skórę, wygładzić, zerwać, ugnieść, nałożyć, zerwać itd. Łyżka stołowa masy starcza na całe nogi. (Masę można przechowywać w lodówce przez kilka miesięcy. Przed ponownym użyciem, lekko ją podgrzej, a potem znów ostudź, żeby nie poparzyć palców.)

Natomiast, jeżeli nie chcesz sama użerać się prawie codziennie ze swoim bikini i mieć spokój co najmniej na 3 tygodnie, to zdecyduj się na depilację woskiem w salonie kosmetycznym.

Co po depilacji?

Na podrażnioną skórę po depilacji najlepiej przyłożyć olejek z drzewa herbacianego, aby zapobiec stanowi zapalnemu. Pomoże też wyciąg z nagietka. Po depilacji skóra wymaga codziennego nawilżania balsamem. Niestety odrastające włoski, uciskane brzegami bielizny, drażnią skórę. Może wtedy wystąpić zapalenie skóry, które objawi się pod postacią czerwonych krostek. Dzieje się tak, ponieważ odrastające włoski nie mogą przebić się przez skórę. Aby temu zapobiec, stosuj peelingi i masaże szorstką gąbką.