Suszenie
Najczęściej popełniane błędy to używanie zbyt gorącego powietrza i trzymanie suszarki za blisko głowy. Jak prawidłowo suszyć włosy? Wilgotne rozczesz grubym grzebieniem. Podsusz strumieniem letniego powietrza, przegarniając je palcami w różne strony. Później zwiększ moc suszarki i zacznij modelować fryzurę. Trzymaj urządzenie ok. 20 cm od głowy. Nie kieruj gorącego powietrza zbyt długo w jedno miejsce, bo przesuszysz włosy i podrażnisz skórę.


Gumki
Lubisz ściągać włosy w koński ogon lub kucyki? Możesz to robić, ale pamiętaj, że zwykłe gumki są szorstkie - tarcie powoduje, że w miejscu, gdzie je często zakładasz, włosy stają się matowe, kruche, często się łamią. Dlatego powinnaś się zaopatrzyć w gumki tekstylne - miękkie frotki lub cienkie gumki z oplotem z nici. Do wyboru masz różne kolory i grubości.


Rozczesywanie
Wybierz odpowiednie narzędzie - najlepiej z naturalnych tworzyw (drewna, szylkretu). Dzięki tym materiałom włosy nie będą się elektryzować. Jeśli używasz szczotki ze sztucznego tworzywa, od czasu do czasu przepłucz ją roztworem płynu antystatycznego (tego samego, którego używasz do prania ubrań).


Odżywka
Długie włosy potrzebują po myciu kosmetyku wygładzającego, który ułatwi ich rozczesywanie. Nie próbuj rozczesywać ich bez nałożenia odżywki. Rozprowadź ją na całej długości włosów (lub spryskaj kosmetykiem wygładzającym). Odczekaj kilka minut, by włosy wchłonęły substancje odżywcze, i rozczesuj delikatnie grzebieniem o grubych zębach.
Jeśli do utrwalenia fryzury używasz lakieru lub lotionu, nie spryskuj nim skóry głowy. Pojemnik z kosmetykiem trzymaj w odległości 15-20 centymetrów od włosów. Dzięki temu osiądą na nich tylko maleńkie kropelki utrwalacza - włosy nie stracą lekkości, będą miękkie, a fryzura dobrze utrwalona.