66 minut dla pań o ciemnym i aż 72 minuty dla pań o jasnym kolorze włosów. Tyle czasu zajmuje co dzień kobietom przygotowanie się do wyjścia. Wszystkie rytuały pielęgnacyjne mające zapewnić im olśniewająca urodę zajmują więc brunetkom 19 dni w roku, a blondynkom – o trzy dni dłużej.

TA INWESTYCJA SIĘ ZWRACA

Reklama

Czy blondynki powinny narzekać na stratę czasu? Niekoniecznie, gdyż inwestycja w postaci czasu poświęconego na „szykowanie się” zwraca się w widocznym stopniu. Przeciętna jasnowłosa prowadzi bowiem bogatsze życie towarzyskie: wychodzi z przyjaciółmi trzy razy w miesiącu, podczas, gdy ciemnowłosa robi to tylko dwukrotnie. „Zwykle blondynki muszą bardziej niż brunetki napracować się, aby osiągnąć ten sam blask i połysk – jasne włosy nie odbijają światła w aż tak znacznym stopniu” – tłumaczy Rose-Marie Jar vis z firmy Goody Hair Care, która przeprowadziła badanie na próbie 3 tysięcy kobiet.

Ale sekret piękna nie ogranicza się przecież do lśniących włosów. Kluczowym aspektem jest pewność siebie – a ta wzrasta wprost proporcjonalnie do czasu spędzonego przed lustrem.... „Co interesujące, odkryliśmy, że to czas spędzony na przygotowaniach do wyjścia zwiększa pewność siebie kobiet – co poniekąd tłumaczy, dlaczego blondynki maja więcej rozrywki” – dodaje Darvis.

TWARDE STATYSTYKI

Czy naprawdę im dłużej, tym lepiej? Oto statystyki dotyczące tego, ile czasu kobieta spędza przed lustrem w zależności od wagi okazji.

Blondynki: Wieczorne wyjście: 118 minut, prysznic: 16 minut dziennie, mycie zębów: 7 minut dziennie, układanie włosów: 14 minut dziennie, makijaż: 11 minut, wybór odpowiedniej kreacji: 11 minut. Inne zabiegi służące urodzie (depilacja, pielęgnacja skóry): 12 minut. Pielęgnacja paznokci(przycinanie, piłowanie, malowanie itp.): 11 minut w tygodniu, przynajmniej raz na tydzieńTrzy czwarte blondynek trzyma się dokładnie tego samego reżimu każdego dnia

Brunetki: W przeciwieństwie do blondynek, dziewczyny z brązowymi włosami spędzają na przygotowaniach zaledwie niewiele ponad godzinę każdego dnia, a dodatkowe 11 minut poświęcają swojemu manikiurowi. Jednak na okoliczność wieczornego wyjścia czas przygotowań rozciąga się do 1 godziny i 51 minut. Brunetki częściej niż blond koleżanki wychodzą z domu bez precyzyjnie ułożonej fryzury i zrobionego makijażu. 8 na 10 ciemnowłosych pań twierdzi, że nie wstydzą się pokazać światu „saute”.

_______________________

NIE PRZEGAP:

>>> Kobiety seksowne jak ogórek
>>> Zabij tłuszcz... laską cynamonu
>>> Największy wróg diety? Sałatka!