Luźne kroje, zwiewne materiały i dużo brokatu. Mistrz prostego szyku proponuje kobietom urozmaicenie garderoby szczyptą cygańskiej fantazji. Tkaniny mogą więc być z lekka prześwitujące i dobrze, jeśli zdobią jej motywy kwiatowe. Poza tym koniec z dyktaturą wysokich obcasów. Wieczorowej kreacji uroku i oryginalności mogą dodać także wygodne rzymskie sandałki.

Okazało się, że Armani to kolejny projektant po Lagerfeldzie, Stelli McCartney i Lacroix, który zachwycił się oryginalnymi nakryciami głowy. Jego modelki wystąpiły w beretach lub szyfonowych błyszczących chustach owiniętych wokół twarzy.

Choć mistrz już jakiś czas temu przekroczył siedemdziesiątkę, jego kreacje trafiają w gusta nie tylko statecznych dam, ale również młodego pokolenia. Kochają go największe gwiazdy: od George’a Clooneya, przez Julię Roberts i Angelinę Jolie. Na pokazie w Mediolanie stawili się m.in.: Samuel L. Jackson i Spike Lee.

Teraz projektant będzie miał okazję dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców. Zaprojektuje dla koncernu Samsung nową linię urządzeń elektronicznych, od telefonów komórkowych po telewizory. Tak więc uzależniona od mody gadżeciara stanie przed nie lada dylematem: nosić telefon z logo Prady, Dolce & Gabbana, a może właśnie Armaniego? No cóż, trudny wybór…Kobieta z siateczką na głowie


Wymyślne, ale szykowne pumpy przed kolano

Trochę kwiatów nie zaszkodzi

Szpilki nie zawsze wskazane