Stella McCartney, która zaprojektowała kostiumy brytyjskich sportowców na tegoroczną olimpiadę i paraolimpiadę w Londynie, już myśli o swojej następnej kolekcji komercyjnej. Projektantka zwróciła się o twórczą pomoc do gwiazdy muzyki pop, Rihanny. Panie telefonują do siebie, by rozmawiać o swoich nastrojach w ciągu dnia, którym nadają barwy i wzory. - To dziwaczny sposób współpracy, ale obie świetnie się w nim odnajdują - komentuje w gazecie "Mail On Sunday" współpracownik McCartney.

Reklama

Uwielbienie Rihanny dla brytyjskiej mody było wielokrotnie cytowane i to właśnie dzięki niemu piosenkarka została twarzą nowego programu dla aspirujących projektantów z Wysp Brytyjskich. Zwycięzca "Styled To Rock" zaprojektuje kostium sceniczny dla piosenkarki.

Stella McCartney jest córką eks-Beatlesa Paula McCartneya i jego pierwszej żony Lindy. W wieku szesnastu lat odbyła staż w pracowni Christiana Lacroix. W marcu 1997 r. objęła stanowisko dyrektor kreatywnej paryskiego domu mody Chloe. Dwa lata później otrzymała nagrodę VH1/Vogue Fashion Award dla najlepszego projektanta roku za swoją kolekcję pod szyldem Chloe. W 2000 r. McCartney zaprojektowała suknię ślubną Madonny oraz w 2004 r. kostiumy na jej trasę koncertową Re-Invention. W lipcu tego roku projektantka zagrała samą siebie w specjalnym odcinku serialu "Absolutnie fantastyczne".