Która z nas choć na chwilę nie chciałaby przenieść się do czasów eleganckich kobiet w pięknych sukniach i dystyngowanych mężczyzn? Oglądając stare filmy z ikonami kina w roli głównej, takimi jak Audrey Hepburn, Grace Kelly czy Marylin Monroe, z zachwytem podziwiamy piękne, kobiece kreacje, gdzie każdy dodatek był dopracowany w najmniejszym szczególe. Z tęsknoty za tamtymi stylowymi czasami zrodził się vintage, styl, który polega na łączeniu „starego” z „nowym”, czyli różnych rzeczy z poprzednich epok ze współczesnymi. Gdzie szukać inspiracji do niewątpliwej zabawy modą, jaką jest vintage ? W obecnym sezonie należy cofnąć się przede wszystkim do lat 50 i 60 ubiegłego stulecia.

Reklama

W POSZUKIWANIU INSPIRACJI – ELEGANCKIE LATA 50, SZALONE LATA 60

Moda lat 50tych to wielki ukłon w stronę kobiecości i jej emanacja na każdy możliwy sposób. To właśnie z tym okresem są kojarzone kobiety w sukniach balowych, ołówkowych spódnicach czy koszulach przewiązanych w talii paskiem. W tej dekadzie kobiety chciały wyglądać jak gwiazdy filmowe, wytwornie i elegancko. Ogromny wpływ na modę lat 50tych miał również rock n' roll – dziewczyny zaczynają nosić kolorowe spódnice, które pięknie prezentują się podczas tańca.
W latach 60tych, pojawiają się w modzie wzory w paski i wszelkiego rodzaju grochy. Motyw groszków powtarza się we wszystkich możliwych kombinacjach : na bluzkach, spódnicach, opaskach i dodatkach. Bardzo ważnym elementem stylizacji są również wielowarstwowe halki, które pozwalają spódnicy swobodnie opadać. Kolorowy i radosny styl lat 60 swoją lekkość zawdzięcza w dużej mierze groszkom i kropeczkom, które nadają kreacjom nieco nostalgiczny a zarazem zabawny charakter. Są one bardzo widoczne i występują w różnych rozmiarach i zestawach kolorystycznych, umożliwiając nieograniczone możliwości stylizacyjne.

czytaj dalej...Reklama

VINTAGE WE WNĘTRZACH

Vintage będący pierwotnie zjawiskiem w modzie, rozprzestrzenił się w innych dziedzinach, między innymi we wnętrzarstwie. Tak jak w przypadku mody odzieżowej, wnętrza w stylu vintage tworzy się poprzez eklektyzm. Istnieje jednak kilka zasad, którymi należy się kierować, urządzając mieszkanie w tym stylu. Ściany powinny być pokryte tapetami we wzory retro (najlepiej w paski lub grochy, czyli desenie najbardziej popularne w latach 60tych) o jasnych kolorach. Wielkim plusem tego stylu są nieograniczone możliwości aranżacyjne – równie łatwo jest ożywić stare wnętrze nowoczesnymi elementami, jak nadać niepowtarzalny, przytulny klimat współczesnemu mieszkaniu.

Media

Wraz z rosnącym zainteresowaniem stylem vintage, pojawia się coraz więcej produktów skierowanych do jego zwolenników. W ofercie sklepu internetowego www.kidstown.pl można znaleźć prawdziwe perełki w klimacie vintage. Piękne tapety w stylu retro dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, stylowe pudełka i walizeczki w grochy i paski, oczywiście w najmodniejszych kolorach. Efektowne drewniane zabawki takie jak koń na biegunach czy wózek dla lalek (dostępne w dwóch wersjach : z motywem w groszki i niemal jednokolorowe) z pewnością znajdą uznanie w oczach rodziców, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy własnego dzieciństwa. W stworzeniu wyjątkowej atmosfery w pomieszczeniach, bez wątpienia pomoże nam dostępne w sklepie Kids Town oświetlenie – niezwykle klimatyczne girlandy i lampki, które dają ciepłe, romantyczne światło a przy tym nawiązują do retro klimatu.