Pierwsza z inspirowanych Grace Kelly lalek ma na sobie strój z filmu "Złodziej w hotelu" (1955), czyli sięgającą ziemi szyfonową, niebieską suknię. Lalka ślubna ubrana jest w słynną, ponadczasową suknię ślubną, w której Grace Kelly wyszła za księcia Rainiera III. Trzecia Barbie Grace Kelly to wersja romantyczna, ubrana w kwiecistą suknię imitującą strój, w których przyszła księżna po raz pierwszy spotkała swojego męża podczas festiwalu filmowego w Cannes.

Reklama

Grace Kelly była jedną z najważniejszych postaci amerykańskiej delegacji na festiwal filmowy w Cannes w 1955 roku. Podczas pobytu we Francji została zaproszona do udziału w sesji zdjęciowej w pałacu monakijskim w towarzystwie księcia Monako, Rainiera. Po wielu komplikacjach książę i aktorka spotkali się.

Książę Rainier oświadczył się Grace Kelly podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Przyszła księżna przybyła na Riwierę Francuską wraz z całym swoim dobytkiem 4 kwietnia 1956. Czternaście dni później amerykańska aktorka poślubiła księcia Rainiera w cywilnej ceremonii w sali tronowej Pałacu Monako. Następnego dnia, 19 kwietnia, odbył się ślub kościelny w katedrze świętego Mikołaja. Grace otrzymała tytuł Jej Książęca Wysokość Księżna Monako. Księżna zginęła w wyniku wypadku samochodowego 13 września 1982 roku. Książę Rainier nie ożenił się ponownie.

AP / The Kobal Collection

Część dochodu ze sprzedaży kolekcjonerskich lalek przeznaczona zostanie na konto fundacji charytatywnej Princess Grace Foundation, która zgodnie z życzeniem Grace Kelly funduje stypendia dla początkujących tancerzy i aktorów.