Tworząc najnowszą kolekcję swoich produktów marka Montblanc zainspirowała się postacią Grace Kelly, aktorki i księżnej Monako. Firma zadedykowała jej nie tylko biżuterię, ale także kolekcję zegarków i wiecznych piór.

Reklama

"Grace Kelly była wzorem dla milionów ludzi. Jej nieziemską urodę, elegancję i magiczny spokój można było podziwiać w latach 50. na okładkach magazynów na całym świecie. Miała niezwykły styl nie tylko na ekranie, ale także w życiu prywatnym. Była jednym z największych talentów swojej generacji i zachęcała młodych artystów, żeby realizowali swoje marzenia" - czytamy w zapowiedzi kolekcji.

Niektóre z bransoletek, kolczyków, wisiorków i pierścionków zdobione są specjalnie grawerowanym białym i różowym złotem i mają przypominać płatki róż. Jest to nawiązanie do gatunku różowej róży, który powstał, aby uczcić ślub Grace Kelly i księcia Rainiera III w 1956 roku. Nie brakuje także szafirów, które mają przywołać na myśl urodę niebieskookiej księżnej.

W podobnym, bardzo kobiecym stylu zaprojektowano kolekcję zegarków Montblanc. Dostępnych jest 5 różnych modeli. Do wyboru jest czarny lub biały skórzany pasek, zaś ozdobą tarczy i obudowy jest białe i różowe złoto oraz dekoracje z małych diamentów.

Miłośnicy talentu i urody aktorki mogą wybrać dla siebie także wieczne pióro z dedykowanej jej kolekcji. Wyróżniają je purpurowe akcenty kolorystyczne, zaś cała obudowa wykonana jest ze złota o barwie... szampana. Ponownie, i tu pojawiają się diamenty, a także przycięte do kształtu rombu rubiny.

Kolekcja jest także dla Montblanc okazją do ogłoszenia programu wspierania fundacji Princess Grace Foundation-USA (PGF-USA), która promuje i zapewnia stypendia młodych aktorom i tancerzom.

Reklama

We wrześniu tego roku minie 30 lat od tragicznej śmierci Grace Kelly. Aktorka zginęła w wypadku samochodowym.

(montblanc.com)