Karel Gott na wieczorowych sukniach

Te efektowne kreacje - obrazy - są projektem czeskiej stylistki Ivete Radkovej. Inspiracją do wykonania artystycznych sukni były obrazy namalowane przez piosenkarza Karela Gotta. To prawdziwe arcydzieła godne modnej koneserki sztuki.

Najszlachetniejsze atłasy, barokowe fasony, modne gorsety i rękawy - kolekcja Radkovej nikogo nie pozostawi obojętnym. Nawet jeśli nie masz w sobie tyle odwagi, by włożyć modową kopię obrazu, z powodzeniem możesz podziwiać go w naszej galerii.


Afryka dzika, ale kolorowa

Stylizowane na stare, postrzępione i nierówne, a do tego jeszcze "pomazane" sukienki to kolejna "artystyczna" propozycja projektantki Karen Monk Klijnstra. Jej najnowsza kolekcja wzbudziła zachwyt i duże zainteresowanie podczas Tygodnia Mody w Johannesburgu. Obok kreacji w oryginalne "akwarelowe" wzory, o zwiewnych fasonach i pięknych kolorach nie można było przejść obojętnie. Ciemnoskóre, zgrabne modelki przechadzały się po wybiegu boso, ale z bukietami kwiatów. Kolekcja Klijnstry to pochwała mijającego lata w Polsce i zaproszenie do Afryki. Nie tylko dla globtrotterów.

Hinduskie bohomazyNie ma chyba kobiety, która choć raz nie odwiedziłaby sklepu z odzieżą rodem z Indii. Moda hinduskiej słynie z oryginalnych, niepowtarzalnych wzorów - bohomazów, zwiewnych, praktycznych tkanin i wygodnych fasonów. I przede wszystkim z przystępnych cen. Niebiesko - biała "lejąca" bluzka projektantki Rachel Roy to klasyka gatunku. Podobnie sukienka Constance Marie, w której amerykańska aktorka wystąpiła na rozdaniu nagród Imagen Awards w Los Angeles. Z całą pewnością niejedna z nas znalazłaby w swojej szafie podobną kreację. Najwyższy czas na gruntowny przegląd jej zawartości, bo ciuchy "made in India" są znowu bardzo trendy!

Dla modnych skromnych

Anna Guzik, serialowa Hela, znowu jest w opałach. Tym razem z opresji ratował ją będzie Leszek Czarecki, partner z VI edycji "Tańca z gwiazdami". Aktorka ćwiczy pilnie, ale nawet podczas prób nie zapomina o modnym wizerunku. W tunice w pastelowe "pomazańce" prezentuje się zwiewnie i lekko, jak prawdziwa balerina.

Satynowa sukienka modelki prezentującej kolekcję Odd Molly przypomina paletę malarza, na której dominują pomarańcz i fiolet. To propozycja dla kobiet skromnych, nielubiących przytłaczać urody krzykliwymi i ekscentrycznymi strojami. Filigranowa blondynka w modnej sukience to kwintesencja kobiecości i naturalności.

A może pomaluj... swoje ciało?

Kolejna odsłona to propozycja dla szalonych i superodważnych kobiet. Chcesz być oryginalna, jak Bjork? Możesz wykazać się kreatywnością i puścić wodze fantazji, wykonując malowidło na czole lub - jak modelka obok - poświęcić na nie... całe ciało.