ZAMACH STANU TOCZKIEM DIORA

Reklama

Ogłoszono doroczny ranking najlepiej przyozdobionych głów celebrytów. W tym roku zwyciężyła rodaczka Felliniego. Za najwdzięczniejszą "nosicielkę" kapeluszy uznano Włoszkę z pochodzenia a obecnie pierwszą damę Francji - Carlę Bruni.

Bruni zdetronizowała tym samym znaną z najgustowniejszych nakryć głowy brytyjską królową Elżbietę II. Co ciekawe, palmę pierwszeństwa przyniósł byłej modelce toczek Diora, który nosiła właśnie podczas... wizyty u brytyjskiej królowej w 2008 r. Wygląda wiec na to, że pragnąc sprostać wysoko postawionej poprzeczce, jeszcze ją przeskoczyła... "Carla Bruni jest schludna, elegancka, jej mały kapelusz bez ronda to najlepszy przykład klasycznej prostoty w najlepszym wydaniu" - wyjaśnia Philip Wright, przedstawiciel organizatora konkursu.

WYKWINTNA POSH I SKANDALISTKA MADONNA

Trzecia na podium znalazła się żona Księcia Edwarda - Sophie Rhys-Jones. Czwarta w rankingu jest Victoria Beckham, która tym samym po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na swój przydomek Posh (czyli: elegancka, wykwintna). "Victoria Beckham wykazuje tendencję w kierunku bardziej męskich, spiczastych czapek, kapeluszy filcowych lub tych w stylu fedora, z kolei hrabina Wessex opowiada się za bardziej kobiecym stylem, włączając te wykończone piórami" - ocenia Wright. Zwycięską piątkę zamyka królowa, jak widać, nie tylko pop - Madonna. Gwiazda nie byłaby sobą, gdyby nie nagięła obowiązujących zasad. I jak zwykle, zdobyła uznanie. "Skrzydlaty kapelusz Madonny, współgrający z jej turkusową sukienką był pewnym zaskoczeniem, jednak był zabawny i stanowił swego rodzaju przygodę, dlatego zasługuje na uznanie" - chwali organizator konkursu.

JACKMAN DYKTUJE TRENDY

Panowie też stanęli do współzawodnictwa. W Polsce wygrałby zapewne Tomasz Jacyków, ale w wielkim świecie chyba nikt o nim nie słyszał. Za to każdy słyszał o gwiazdorze serii "X-Men", ostatnio okrzykniętym najseksowniejszym mężczyzną świata. Hugh Jackman zachwycił wszystkich kapeluszem, który przywdział w filmie „Australia". Nakrycie głowy pozwoliło mu zdystansować ex-Bonda Seana Connery, Daniela Day Lewisa, piosenkarza Petera Andre a nawet takiego fana kapeluszy, jak Johnny Depp.

"Kapelusz Hugh Jackmana nie tylko osiągnął natychmiastowy rozgłos na dużym ekranie, ale również wdarł się do również codziennej mody męskiej" - wyjaśnił Wright, po czym założył na głowę kapelusz … Hugh Jackmana.________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Czy to dobra inwestycja w czasach recesji?
>>> Dom mody Christiana Lacroix upada
>> >Michelle O., czyli kameleon w świecie mody