Te kwoty zwalają z nóg. Wyliczono, ile będzie kosztować w tym roku wyprawka szkolna

| Aktualizacja:

Koniec wakacji to dla większości domowych budżetów wymagający okres. W tym roku na wyprawkę szkolną rodzice wydadzą średnio 1,7 tys. zł, przede wszystkim na przybory szkolne, odzież oraz podręczniki i książki – wynika z badania Deloitte. Polacy to łowcy okazji – 75 proc. w poszukiwaniu najlepszych cen zamierza zrobić zakupy w kilku różnych miejscach, także w sklepach internetowych. Zdecydowana większość rodziców wykorzysta na szkolne zakupy środki z rządowego programu „Dobry start”.

wróć do artykułu
 • ~neo
  (2019-08-31 12:34)
  Jak się kupuje bajery to można wydać każdą ilość kasy. Przed laty jak się kupowało dziecku podręczniki i przybory szkolne wydawało się ok. 800-1000 zł. , nowe ubrania też kosztowaly minimum 1000 zł. Ale nie było 500+, 300+ i rodzice musieli rozkładać te wydatki na lipiec, sierpień i wrzesień. Teraz mają socjal, dodatki z pracy bo wszędzie w firmach jest fundusz socjalny ustawiony pod dzieci i jeszcze płaczą. Weźcie się do zarabiania a nie do narzekania.
 • ~starsza pani
  (2019-08-30 14:25)
  Dzieci sa "swiadome." Rodzice tez. Wsyzstko ma byc markowe i z jak najwyzszej polki, bo trzeba odpowiednio imponowac. A wiec wydaje sie wielkie pieniadze i od poczatku uczy sie dzieci, ze kolegow ocenia sie przez pryzmat pieniedzy wydanych przez rodzicow.
 • ~Ilona
  (2019-08-30 13:44)
  Dużo za dużo. Pamiętam jak ja bylam mała, moi rodzice też kupowali mi nowe rzeczy, ale jakieś to wszystko bylo... tańsze? Książki odkupowaliśmy po starszych kolegach, tornistry nosiliśmy czasem po 2-3 lata te same... Teraz mam 30 lat, ale nadal się uczę. Tylko teraz sama decyduję o swoich finansach. Dzieci jeszcze nie mam, ale żeby mnie było na nie stać to się dalej kształcę, mimo, że już kilka lat temu studia skończyłam. Będę się uczyć angielskiego od września w szkole policealnej. Dlaczego nie w takiej specjalistycznej? Bo tam są mega drogie te zajęcia. A koleżankę mam co w policealnej w progresie angielski i niemiecki skończyła i mówi naprawdę dobrze.