Są różne rozwody: długie, męczące, szybkie, bezbolesne... Gwiazdy podlegają tym samym "trendom" w rozstawaniu się ze współmałżonkiem, co zwykli ludzie. Rozchodzą się bogacze i prezydenci, premierzy i aktoreczki. Nic co ludzkie nie jest nam obce. Zobacz, jak to robią znani i lubiani.

ROZWÓD TO POCZĄTEK PIEKŁA

Tak było w przypadku Britney Spears i Kevina Federline. Spears złożyła pozew rozwodowy w sądzie w Los Angeles w 2006 r. Choć jej małżeństwo z Kevinem Federlinem trwało zaledwie dwa lata, para doczekała się dwóch synów. Powód rozstania był prozaiczny. Britney miała dosyć hulaszczego trybu życia swojego męża i tego, że trwonił jej majątek na drogie "zabawki". Niestety, rozwód nie skończył się dla piosenkarki happy endem. Od kiedy nie ma męża, zaczęły się jej kłopoty z prawem i zdrowiem. Jej zachowanie doprowadziło do tego, że sąd odebrał jej prawo opieki nad synami. Księżniczka popu już się pozbierała po rozwodowej traumie, ale teraz większe kłopoty zdaje się mieć jej eksmąż. Straszliwe roztyty, usiłuje znaleźć swoje miejsce w show-biznesie. Dziwne: dwoje niepasujących do siebie ludzi nie potrafi chyba bez siebie normalnie funkcjonować. Czyż to nie toksyczne?

A TAKA BYŁA Z NICH ŁADNA PARA...

Aktorka Reese Witherspoon poznała Ryana Phillippe'a podczas przyjęcia z okazji swoich 21. urodzin. Dwa lata później byli już małżeństwem. 9 września 1999 roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko - córka Ava Elizabeth, cztery lata później urodził im się syn Deacon. Jak łatwo się domyśleć, małżeńska sielanka została przerwana, Reese dowiedziała się, że Ryan zdradził ją z koleżanką po fachu Abbie Cornish. Sąd orzekł rozwód... a nikt nie chciał w to uwierzyć. Byli taką piękną parą! Banalne stwierdzenie, że pozory mylą i w tym przypadku ma rację bytu.

PREZYDENT TEŻ CZŁOWIEK

Na rozwód zdecydowała się również francuska para prezydencka. Nicolas Sarkozy i jego żona Cecylia nie potrafili ukryć, że nic już ich nie łączy. Pani Sarkozy ciążyły obowiązki Pierwszej Damy. Nie wybrała się z mężem na głosowanie w dniu wyborów. Wtedy dla wszystkich stało się jasne, że jeśli żona nawet nie głosuje na męża, to nie ma co liczyć, że w ich domu panuje miłość. Poza tym prezydent Francji został przyłapany przez dziennikarzy na czytaniu listu miłosnego od innej kobiety.Dziś, jako szczęśliwy mąż Carli Bruni nawet w sytuacjach oficjalnych nie szczędzi nowej małżonce pełnych miłości gestów.

NAJWIĘKSZE PIENIĄDZE ŚWIATA

Rozwód tej pary był równie głośny, jak ogłoszony w 1996 r. rozpad małżeństwa księcia Karola i Diany Spencer. Paul McCartney, eks-Beatles na oczach Brytyjczyków zakończył związek z Heather Mills. Ich małżeństwo trwało cztery lata. Para ma 3-letnią córeczkę. Heather była drugą żoną Paula, ożenił się z nią cztery lata po śmierci pierwszej żony, Lindy, która umarła na raka piersi. Mills otrzymała w dniu rozwodu od eks-męża 50 milionów dolarów. Żadna kobieta jeszcze nie przebiła tej stawki!

POLACY NIE GĘSI I SWÓJ ROZWÓD MAJĄ

A co - my też mamy się czym pochwalić, oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu. Kazimierz Marcinkiewicz rozwiódł się wiosną tego roku ze swoją długoletnią małżonką, Marią. Oficjalny powód: rozpad więzi. Nieoficjalny - Isabel. Cała Polska mogła przeczytać wyznania młodziutkiej Izabeli, która stwierdziła w wywiadzie dla "Vivy", że gdy małżeństwo jest dobre, to żadna dziewczyna go nie rozbije, Niby fakt, ale nigdy żadna młódka nie wywołała takiej burzy medialnej w naszym kraju! Nawet rozwód Cezarego Pazury z Weroniką Marczuk - Pazurą i jego młodziutka ukochana Edyta Zając nie zrobili tyle zamętu, co panna z podwarszawskiego Brwinowa. Kazimierz wydaje się być ciągle zakochany, ślub podobno już ma za sobą (nie potwierdził jego faktu, ale gratulacje przyjął). Nam pozostaje życzyć młodym szczęścia. No bo co innego można w takiej sytuacji zrobić?