Dlaczego wybierać domowe nawozy dla lawendy?

Nawozy domowej produkcji to nie tylko przyjazne dla środowiska rozwiązanie, ale także skuteczne i tanie. Ograniczając stosowanie nawozów chemicznych, wspieramy ekosystem i dbamy o zdrowie naszej lawendy. Domowe nawozy są również łatwo dostępne i nie wymagają specjalnych zakupów.

Najlepsze składniki do nawożenia lawendy w domu

Reklama

Lawenda potrzebuje składników odżywczych, takich jak azot, fosfor i potas. Oto kilka składników, które możesz wykorzystać do przygotowania domowych nawozów:

Reklama

Kawałki łupin jajek: Łupiny jajek dostarczą roślinie cennego wapnia.

Kawa z fusów: Kawa zawiera azot, który pobudza wzrost.

Banany: Obecność potasu w bananach korzystnie wpływa na kwitnienie.

Skórki z cytrusów: Skórki cytrusów dostarczają roślinie cennego potasu.

Praktyczne sposoby stosowania domowych nawozów

Nawozy domowej produkcji możesz stosować na kilka sposobów. Jednym z nich jest rozsypywanie składników wokół rośliny, ale pamiętaj, że nie należy przesadzać, aby uniknąć przepalenia korzeni. Możesz także przygotować roztwory, które podlewasz lawendę co kilka tygodni.

Zrób to sam: Receptury na nawozy domowej produkcji

1.Nawóz z kawą: Zbieraj fusy z codziennej kawy i rozsypuj je pod lawendą. Zapewni to roślinie azot, który pobudzi jej wzrost.

2.Nawóz bananowy: Zblenduj kilka dojrzałych bananów z wodą i podlej lawendę. To dostarczy potasu, który korzystnie wpłynie na jej kwitnienie.

3.Nawóz z łupin jajek: Zmiel łupiny jajek na proszek i posyp nimi glebę wokół lawendy. Łupiny dostarczą wapnia.

Reklama

Efektywność i korzyści domowych nawozów dla lawendy

Stosowanie domowych nawozów przynosi wymierne korzyści. Twoja lawenda będzie rosła zdrowo, kwitła obficie i miała intensywny aromat. Ponadto, unikając chemii, dbasz o środowisko i tworzysz ekologiczny ogród. Zrób to sam i ciesz się pięknem i zapachem lawendy w swoim ogrodzie, w sposób przyjazny dla przyrody i Twojego budżetu.