Jeśli planujesz zamążpójście, pomyśl o wszystkim już teraz. Niezależnie od tego, kiedy zamierzasz iść do ołtarza, na pewno nie jest jeszcze za wcześnie na przygotowania. Zatem: co i kiedy?

Reklama

Rok wcześniej - ustal ze swoim narzeczonym, jaki chcecie wziąć ślub: kościelny, konkordatowy, czy też tylko cywilny. Zorganizujcie spotkanie z rodzicami twoimi i jego, wybierzcie świadków i spytajcie, czy zgodzą się pełnić tę funkcję na waszej uroczystości.

Pół roku wcześniej - zarezerwujcie termin w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Jeśli wybraliście ślub kościelny, idźcie na nauki przedmałżeńskie. to też najwyższa pora, by zacząć organizować wesele - zarezerwujcie salę i orkiestrę lub DJ'a.

Pięć miesięcy wcześniej - jeśli chcecie podjechać pod kościół lub urząd piękną limuzyną, już teraz ją wynajmijcie. Wybierzcie i kupcie ślubne stroje - tego absolutnie nie można zostawiać na ostatnią chwilę. To też najwyższa pora, aby ustalić listę gości oraz weselne menu.

3 miesiące wcześniej - odbierzcie z biur waszych parafii metryki chrztu i skrócone akty urodzenia, dopnijcie wszystkie formalności w USC. Wybierzcie też już zaproszenia.

2 miesiące wcześniej - zaproście gości. Najlepiej zróbcie to osobiście, ewentualnie drogą pocztową. Sms-y zostawcie sobie na inną okazję. Dobrze byłoby kupić już obrączki. Jeśli jest taka potrzeba, zarezerwujcie noclegi dla weselnych gości.

Miesiąc wcześniej - zorganizujcie wieczór kawalerski i panieński. Zapisz się do fryzjera i wizażysty, potwierdźcie liczbę gości. Zamówcie tort i wiązankę ślubną.

2 tygodnie wcześniej - to moment na dopięcie ostatnich przygotowań: końcowe przymiarki sukni ślubnej, próbne czesanie i makijaż.

Dzień wcześniej - jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny, czeka was spowiedź. Sprawdźcie, czy macie obrączki i wszystkie dokumenty i o ile to możliwe, postarajcie się zrelaksować i dobrze wyspać.

Dzień ślubu - wszystko jest przygotowane, pozostaje tylko wypowiedzieć "tak" i bawić się do białego rana na weselu.