Pisze się o nich różnie - że są kapryśni, żądają rzeczy niemożliwych, dręczą swoich współpracowników... Ile jest w tym prawdy, nigdy się nie dowiemy. Jedno jest pewne: niektóre gwiazdy na wieść o tym, że ktoś na świecie potrzebuje pomocy, otwierają swoje przepastne portfele. Wielu zarzuca im, że dobroczynność to element promocji. Ale obdarowanym na pewno to nie przeszkadza. Zobacz największych dobroczyńców wśród gwiazd: hollywoodzkich i rodzimych.

Reklama

czytaj dalejAngelina Jolie i Brad Pitt

Piękna Angelina Jolie i jej partner Brad Pitt działalnością charytatywną zajmują się już od dłuższego czasu. Jolie-Pitt Foundation zapewnia środki dzieciom z krajów Trzeciego Świata, a prasę co jakiś czas obiegają zdjęcia Angie, która z autentyczną troską pochyla się nad zabiedzonymi mieszkańcami afrykańskich wiosek. W obliczu tragedii, któa rozegrała się ostatnio na Haiti aktorska para bez mrugnięcia okiem zaoferowała równy milion dolarów pomocy.

czytaj dalejJustin Timberlake
Wokalista, któego kochają miliony kobiet na całym świecie, ma oprócz niewątpliwej urody bardzo dobre serce. W 2008 roku podarował na cele charytatywne ponad 9 milionów dolarów i swoim wizerunkiem wspierał wiele dobroczynnych akcji.

Reklama

czytaj dalejMadonna
Plotkarska prasa żyje jej romansami z coraz to młodszymi modelami. Ale dla dzieci z Malawi twarz Madonny kojarzy się z wielką pomocą: gwiazda założyła fundację "Raising Malawi". Stała się dzięki temu jedną z największych gwiazd dobroczynności na świecie.

Zobacz stronę internetową fundacji Madonny.

czytaj dalejBono
Pomagał od zawsze - już na początku lat osiemdziesiątych czynnie włączył się w nurt wspierania tych, którym los nie dał szansy. Za swoje działania był trzykrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. W 2008 roku na cele charytatywne wydał ponad 3,5 miliona dolarów.

czytaj dalejAle nie tylko zagraniczne gwiazdy pomagają potrzebującym. Polacy nie są wcale od nich gorsi.

Anna Dymna
Gdy oglądaliśmy aktorkę w jej wspaniałych rolach, myśleliśmy, że urodziła się, by grać. Ale gdy widzimy ją w towarzystwie podopiecznych swojej fundacji wiemy, że urodziła się, by pomagać.
Oto strona fundacji Anny Dymnej.czytaj dalejEwa Błaszczyk
Założona przez nią fundacja "Akogo?" pomaga dzieciom, które uległy ciężkim urazom mózgu. W Warszawie powstaje klinika "Budzik" - wzorcowa dla kolejnych, które mamy nadzieję powstaną w całej Polsce. Trzymamy mocno kciuki.
Oto strona fundacji Ewy Błaszczyk.

czytaj dalejOlivier Janiak
„Stop bosym stopom” - to akcja, w którą Olivier włączył się z całą pasją. By zdobyć fundusze na buty dla ubogich dzieci, stworzył kalendarz „Dżentelmeni”, a do współpracy namówił swoich kolegów z branży. Pozwolili się sfotografować w tym szczytnym celu. I tak od 4 lat - bo kalendarz na 2010 rok jest właśnie czwartym z kolei.

czytaj dalejIlona Felicjańska
Piękna kobieta o złotym sercu, założycielka fundacji "Niezapomniajka". Nie dalej, jak przedwczoraj została uhonorowana nagrodą Ecco Walk In Style (pisaliśmy o tym TUTAJ ).

Zobacz stronę fundacji "Niezapominajka".