Zanim Adriana Lima rozwinie skrzydła na wybiegu, musi przygotować swoje ciało do najpiękniejszego, ale i najtrudniejszego pokazu. Prezentacja bielizny Victoria's Secret od lat przyciąga na widownię największe gwiazdy. Pokazy transmitowane przez największe stacje przyciągają milionową publiczność głodną widoku najpiękniejszych ciał i najdroższej bielizny.

Adriana Lima przyznaje, że przygotowania do pokazu są bardzo intensywne. "Nie chodzi tu o ilość czasu, który spędzisz na siłowni, ale jego efektywność. Przygotowując się do pokazu skaczę na skakance, uprawiam boks, podnoszę ciężary" - przyznała modelka, która swoje przygotowania zaczęła już w sierpniu.

Podkreśla również, że w czasie tego "obozu treningowego" odwiedza dietetyka, który zaleca jej wypijanie ponad trzech litrów wody dziennie, a na dziewięć dni przed pokazem zaleca jej przejście na proteinowe koktajle - żadnych stałych pokarmów.

"Adriana pracuje bardzo ciężko" - zauważyła Sophia Neophitou-Apostolou, stylistka tegorocznego pokazu. "Trudno jest być modelką Victoria's Secret. Tu nikt nie narzuci na modelkę ubrania, które zakryje niedoskonałości jej ciała" - dodała.

Lima dołączyła do grona Aniołków Victoria's Secret w 2000 roku. Przyznaje, że udział w pokazach tej bieliźnianej marki to dla niej największe wyróżnienie.

"Gdy po raz pierwszy stałam się Aniołem Victoria's Secret poczułam jakby wszystkie marzenia się spełniły. Z pewnością za kilka lat będę z nieukrywanym wzruszeniem opowiadać o nich mojej córce Valentinie" - zapewniła Adriana Lima.

W tym roku impreza odbędzie się 29 listopada, tradycyjnie w Nowym Jorku. Pokaz będzie transmitowana przez 10 stacji telewizyjnych. Na pokazie obok 15 nowych twarzy, nie zabraknie również weteranek bieliźnianych pokazów: Doutzen Kroes, Mirandy Kerr, Alessandry Ambrosio, Adriany Limy, Candice Swanepoel czy Lily Aldridge.