NATALIA JAROSZEWSKA

Obecnie, po 10 latach od rozpoczęcia studiów, Natalia Jaroszewska jest znaną projektantką współpracującą z czołowymi gwiazdami polskiego show biznesu, celebrytką, ekspertką w dziedzinie trendów, jurorką w wielu branżowych konkursach oraz przede wszystkim - autorką spektakularnych kolekcji Pret-a-Porter oraz kreacji projektowanych na zamówienie.

Już podczas studiów na Wydziale Projektowania Ubioru łódzkiej ASP odnosiła sukcesy, a jej kreacje zdobiły okładki modowych magazynów. Po ukończeniu trzeciego roku studiów Natalia otworzyła autorski butik w Juracie i rozpoczęła współpracę z dużą grupą klientek, wśród których pojawiły się gwiazdy polskiego show biznesu, jak choćby Anna Maria Jopek.


Jest autorką licznych opracowań dotyczących historii ubioru, m.in. książki „Chłopczyce, uwodzicielki, damy”. „Polska moda międzywojnia” oraz artykułów do magazynów „Bluszcz”, „Viva!Moda” oraz „Fashion Magazine”. Jako ekspert modowy pojawia się także w programach telewizyjnych, m.in. w „Lekcji stylu”. Wygłaszała również wykłady z zakresu historii ubioru m. in. w Muzeum Narodowym.

W 2009 roku wystartowała nowa marka projektantki: Natalia Jaroszewska Wedding, skierowana do wymagających klientek, poszukujących alternatywy dla oferty salonów ślubnych.

PAPROCKI/BRZOZOWSKI

Absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku tworzą duet paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku, zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik ELLE. Od tej pory projekty z metką paprocki&brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, zaskakują niebanalną konstrukcją, detalem i tkaninami.

Projektanci mają na swoim koncie również nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA-Kraków, Złotą Nitkę przyznaną w konkursie ZŁOTA NITKA w Łodzi, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali MODA I SZTUKA we Wrocławiu. W 2008 roku Marcin i Mariusz otrzymali Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez MIĘDZYNARODOWE TARGI ŁÓDZKIE oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu ELLE.