- To książka zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem, ale także dla tych, którzy mają już dzieci i czują, że rodzicielstwo w zgodzie z naturą jest czymś co siedzi w ich wnętrzu i co chcieliby rozwijać - mówiła podczas konferencji prasowej Reni Jusis.

Piosenkarka, razem z reżyserką Magdą Targosz napisała książkę, w której obie panie szukają rozwiązań, jak żyć w zgodzie z naturą. W swoich rozważaniach kierują się nie tylko intuicją, ale również opiniami ekspertów, których zaprosiły do współpracy. W poradniku znalazły się wywiady z min. profesorem Januszem Książykiem z Centrum Zdrowia Dziecka, położną Moniką Staszewską czy psycholożką Agnieszką Stein.

- Wyszłyśmy z założenia, ze nie będziemy się w tej książce wymądrzać, tylko starałyśmy się być moderatorami rozmów z ekspertami. Wiele się podczas tych rozmów nauczyłyśmy - mówiła Reni Jusis.

Obie panie podkreślały, że dla nich samych potwierdzenie ich przekonań z ust ekspertów było bardzo krzepiące. - Uważam, że dieta roślinna jest dietą przyszłości. Nam, jako mamom, miło było usłyszeć, że nasze poglądy na żywienie podziela również profesor Książyk" - komentowała Reni Jusis.

Piosenkarka dodała, że poza informacjami o ekologicznej diecie, przygotowaniach do porodu i opiece nad niemowlęciem, w książce znalazł się również rozdział dotyczący naturalnych kosmetyków.

- To bardzo inspirujący i przełomowy rozdział. Ilekroć używam kosmetyków, które mogę zjeść, czuje się bezpieczniej - zapewniała wokalistka. W książce poza radami i wywiadami można znaleźć również wykrój chusty do noszenia dziecka, wykrój pieluszki oraz plan porodu, z którym przyszła mama może zgłosić się do szpitala.

Jusis to znana wokalistka i producentka muzyczna. Karierę rozpoczęła solowym albumem "Zakręcona" w 1998 roku. Od tego czasu wydała sześć płyt. Jest laureatką pięciu Fryderyków. W styczniu 2010 roku urodził się jej pierwszy syn - Teoś. Jest założycielką strony ekomama.pl oraz prowadzi program poranny w DDTVN. Piosenkarka obecnie spodziewa się drugiego dziecka.