Stylista znany głównie z programu „Jak dobrze wyglądać nago” sam wiele lat walczył z otyłością. Czemu mistrz dawania pewności siebie innym sam miał kompleksy?

Goka Wana można kochać, albo nienawidzić. Każdą kobietę potrafi przekonać, że jest piękna i nakłonić do rozbieranej sesji zdjęciowej. Zachwycają go wszelkie krągłości. Jest ciepły, serdeczny, a przede wszystkim jest znakomitym stylistą. Z drugiej strony zarzuca mu się hipokryzję. Sceptycy "Jak dobrze wyglądać nago" zauważają, że Gok Wan jedynie pozornie pomaga kobietom zaakceptować ich ciało, a w rzeczywistości każe im maskować je strojem, makijażem i cudaczną bielizną. Tymczasem sam wybrał restrykcyjną dietę i zrzucenie 50 kilogramów by zaakceptować siebie. Teraz Gok Wan opowiada o walce z otyłością i kompleksami.

Gok Wan w swoim nowym programie "Too Fat Too Young" opowie o swojej walce z otyłością i problemach z samoakceptacją. Czy nie przekreśla to przekazu jego dotychczasowych programów? Co pomyślą kobiety, które tylko dzięki niemu odzyskały wiarę w siebie?

"Too Fat Too Young" to historia zakompleksionego chłopca, który nie radzi sobie ze swoją nadwagą. "Czasy szkolne były dla mnie koszmarem. Byłem tłusty, wyglądałem inaczej niż inne dzieci, po prostu do nich nie pasowałem" - mówi stylista w wywiadzie dla brytyjskiego pisma „The Daily Mirror”.

To zaskakujące wyznanie jak na kogoś, dzięki komu nawet najbardziej puszyste kobiety zyskują wiarę w siebie. "Boję się, że kobiety, które obejrzą ten program uznają, że nienawidzę grubych. To nie tak." - mówi Gok Wan - "Nigdy nie chciałem mówić, że bycie grubym jest złe, bo wcale tak nie myślę. Po prostu pytam, czemu brytyjskie nastolatki wciąż są coraz grubsze".

Gok Wan opowie o tym, jakim koszmarem było dla niego pokazanie się w stroju gimnastycznym, znoszenie komentarzy o jego tuszy. "Myśli samobójcze, patrzenie w lustro i nienawidzenie siebie to koszmar. Przeszedłem przez to w wieku lat 14. Teraz przechodzą przez to ośmiolatki i musimy coś z tym zrobić".

„Too Fat Too Young” wydaje się być nie tylko głosem w sprawie problemu otyłości u dzieci. Być może jest również odpowiedzią Goka Wana na zarzuty hipokryzji, wyjaśnieniem jego filozofii, wg której absolutnie każda kobieta może być piękna?