Włosy powinny lśnić i układać się tak, jak chcemy, zachowując przy tym naturalny wygląd. Odpowiednio dobrane kosmetyki i sprytne urządzenia pomogą ci osiągnąć taki efekt. Wykorzystaj kosmetyki do pielęgnacji na ciepło, zwłaszcza jeśli twoje włosy są mocno zniszczone i przesuszone.

Reklama

Odżywiaj na ciepło. Możesz sama przygotować kompres z lekko podgrzanego oleju sezamowego lub lnianego (ok. pół szklanki) z dodatkiem kilku kropel eterycznego olejku rozmarynowego. Wmasuj miksturę w skórę głowy i we włosy, owiń głowę folią i ręcznikiem. Pozostaw taki kompres na godzinę. Jeśli nie masz czasu, zastosuj gotowe kosmetyki uaktywniające się pod wpływem ciepła. Zawierają one dodatkowe składniki odświeżające kolor i odbudowujące strukturę włosa.

Stylizuj na gorąco, ale pamiętaj o kilku zasadach: trzymaj suszarkę w odległości ok. 30 cm od głowy. Używaj chłodnego lub letniego powietrza (częste stosowanie gorącego zniszczy najzdrowsze włosy), nie trzymaj pasm zbyt długo w "kleszczach" lokówki czy prostownicy. Kosmetyki reagujące na ciepło pomogą ci szybciej ułożyć i utrwalić uczesanie.

Chroń włosy. Jeśli nie stosujesz kosmetyków do modelowania (np. utrwalających skręty, wygładzających), przed użyciem "gorących” urządzeń spryskaj włosy, zwłaszcza jeśli są słabe
i łamliwe, nawilżającym preparatem ochronnym – zapobiegnie to ich przesuszeniu (np. mgiełką ze skrzypem Farmony, cena ok. 7 zł).

Jeżeli często używasz prostownicy lub lokówki, pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów
– stosuj kosmetyki nawilżające, a raz w tygodniu nałóż maskę regenerującą.