Reklama

Po pierwsze: obalmy mit, że cienkich włosów jest zawsze mniej niż grubych. Nic bardziej mylnego. Cienki włos jest po prostu cieńszy od normalnego o ok. 25 proc. Dlatego optycznie fryzura wygląda na mniej bujną.

Po drugie: to nieprawda, że cienkie włosy należy strzyc, by były mocniejsze - to, jakie mamy włosy, jest uwarunkowane genetycznie i podcinanie końcówek nie spowoduje, że nagle czupryna stanie się gęsta.

Po trzecie: wypadanie włosów jest zupełnie naturalne. Każdy z nas traci dziennie ok. 100 - 150. Problem pojawia się, gdy wypada ich więcej.

Dieta po raz kolejny

Bezpośredni wpływ na kondycję włosów ma to, czy dostarczamy organizmowi wystarczająco dużo składników odżywczych. Żeby być zdrowym, trzeba jeść dużo warzyw i owoców - to podstawa! Oczywiście, można się wspomagać suplementami diety, jeżeli włosy z tygodnia na tydzień stały się słabe, choć zawsze prezentowały się ładnie i były elastyczne.

Najlepsze preparaty poprawiające stan włosów zawierają skrzyp polny, który powstrzymuje wypadanie włosów. Skrzyp ma też inne zalety: zawarta w nim krzemionka zapobiega powstawaniu kamieni w układzie moczowym. Zewnętrznie stosowany pomaga zwalczać infekcje dróg moczowych.

Pamiętaj! Włosy są zwierciadłem twojego organizmu! Jeżeli nagle stały się matowe i łamliwe, powinnaś jak najszybciej zrobić morfologię i sprawdzić poziom hormonów tarczycy we krwi.

Kosmetyki specjalnie do cienkich włosów

Osoby z cienkimi włosami powinny stosować tylko delikatne kosmetyki. Na pewno znajdą coś dla siebie w aptekach. Farmaceuta wskaże ci odpowiednie preparaty, które zazwyczaj nie kosztują więcej niż 20 zł. Należy pamiętać, że drogie nie zawsze znaczy lepsze. Polskie firmy produkują bardzo dobre naturalne preparaty do pielęgnacji włosów. Dobrze wybierać te zwiększające objętość, a umyte nimi włosy suszyć głową w dół.

Wato używać nie tylko szamponu, ale również mgiełek i odżywek. Mgiełki są znacznie lżejsze, dzięki temu nie obciążają kosmyków i nie powodują opadania fryzury. Odżywki natomiast bywają niezbędne przy włosach bardzo zniszczonych. Najlepiej nakładać je na końcówki, by uniknąć wspomnianego oklapywania włosów. Jeżeli masz niezbyt gęste włosy, unikaj szamponów z odżywką, ponieważ obciążają włosy.

Uczesaniem można wiele zdziałać!

Odpowiednio upięte włosy będą wydawały się grubsze i gęstsze. Przede wszystkim susz głowę, opuszczając ją. Gdy skończysz suszyć, pozwól włosom ostygnąć „w zwisie". Staraj się nie używać suszarki z bardzo ciepłym nawiewem, najlepiej zaopatrz się w taką, która dmucha zimnem.

Właśnie dla ciebie stworzone są wszelkiego rodzaju wałki! Kup odpowiednie do długości twoich kosmyków - im dłuższe włosy, tym większe wałki. Nawijaj je na podsuszone włosy i zdejmuj dopiero, gdy czupryna całkiem wyschnie.

Zrezygnuj z fryzur bardzo wyprostowanych - prostownica nie tylko szkodzi włosom, ale także - szczególnie nieumiejętne użyta - niweczy wszelkie zabiegi dodające objętości.

Reklama