Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

7 najpiękniejszych miejsc w Polsce, które jesienią powinni odwiedzić zakochani

24 września 2014, 08:21
Najpierw trzeba pomodlić się w katedrze o szczęście w sprawach sercowych, następnie pogłaskać rzeźbę kamiennego lwa przy wyjściu i udać się prosto na Most Tumski – miłość naszego życia już będzie tam na nas czekać. Tak przynajmniej głosi jedna z najpopularniejszych wrocławskich legend, a zabytkowy trakt łączący katedrę z mostem zyskał nawet nieoficjalne miano „drogi miłości”. Sam most natomiast ugina się wręcz pod ciężarem kłódek, które – podobnie jak na słynnych „mostach zakochanych” w Rzymie czy Paryżu – pary masowo tu zawieszają na znak trwałości uczuć. Jednak miłosne konotacje Ostrowa Tumskiego sięgają dużo dalej w przeszłość. Podobno to właśnie tutaj odbyły się zaręczyny pierwszego króla Polski Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą. A poza tym to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym Wrocławiu, wciąż przesycone nieco tajemniczą atmosferą dawnych czasów. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu prawdziwie romantycznej aury zakochani udają się właśnie tutaj. Muszą jednak się spieszyć. Władze miasta zapowiadają bowiem, iż podczas remontu Mostu Tumskiego w 2015 r. usuną z niego wszystkie kłódki.
Najpierw trzeba pomodlić się w katedrze o szczęście w sprawach sercowych, następnie pogłaskać rzeźbę kamiennego lwa przy wyjściu i udać się prosto na Most Tumski – miłość naszego życia już będzie tam na nas czekać. Tak przynajmniej głosi jedna z najpopularniejszych wrocławskich legend, a zabytkowy trakt łączący katedrę z mostem zyskał nawet nieoficjalne miano „drogi miłości”. Sam most natomiast ugina się wręcz pod ciężarem kłódek, które – podobnie jak na słynnych „mostach zakochanych” w Rzymie czy Paryżu – pary masowo tu zawieszają na znak trwałości uczuć. Jednak miłosne konotacje Ostrowa Tumskiego sięgają dużo dalej w przeszłość. Podobno to właśnie tutaj odbyły się zaręczyny pierwszego króla Polski Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą. A poza tym to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym Wrocławiu, wciąż przesycone nieco tajemniczą atmosferą dawnych czasów. Nic więc dziwnego, że w poszukiwaniu prawdziwie romantycznej aury zakochani udają się właśnie tutaj. Muszą jednak się spieszyć. Władze miasta zapowiadają bowiem, iż podczas remontu Mostu Tumskiego w 2015 r. usuną z niego wszystkie kłódki. / Media
Już Czesław Niemen razem z Julianem Tuwimem przekonywali, że jesień sprzyja romantycznym uniesieniom. W dodatku poza domem... Prezentujemy Wam listę - przygotowaną przez klub Travelist.pl - 7 najpiękniejszych zakątków, które warto odwiedzić złotą polską jesienią w towarzystwie ukochanej osoby.
Reklama
Reklama
Tematy:
emocje kobiety travelist.pl emocje podróże

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • m-53
  2014-09-25 00:38:00
  A tęcza w Warszawce to co??? Biedroń po lewej, Grodzki po drugiej lewej a środkiem (też lewym) my, zakochani.
  2
 • acha
  2014-09-24 15:52:27
  iii tam. Gdzie Tatry?
  1
 • pawlak
  2014-09-24 13:54:27
  A w Krużewnikach byli? Nie byli i dlatego o nich nie piszą!
  1
 • POzyt
  2014-09-24 09:19:33
  Zamek w Kazimierzu od wielu lat jest w remoncie, niedostępny do zwiedzania.
  1
 • Marta
  2019-10-22 11:12:57
  Najpiękniejsza jesień, złota jesień jest w Zakopanem! Co roku jedziemy z mężem w okolicach października, żeby podziwiać te piękne kolory! W ten weekend znów jedziemy do Willi Motylek ! Już nie mogę się doczekać!
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama