CZY TO JESZCZE KOBIETA?

Tym razem „ofiarą” cyfrowej manipulacji stała się rosyjska modelka Valentina Zelyaeva. Talia kobiety została zwężona do tak nienaturalnych rozmiarów, że stanowi mniej więcej połowę szerokości ramion, a cała sylwetka Rosjanki zaczęła przypominać hybrydę złożoną z dwóch różnych ciał. Wyszczuplone uda są niewiele grubsze od dłoni modelki i mają podobną szerokość, co jej szyja. W sumie sylwetka jest bardziej chłopięca niż kobieca, choć trudno oprzeć się skojarzeniom raczej z bohaterami kreskówek niż z żywymi ludźmi. Takie “poprawione” zdjęcia zawisły w sklepie w Sydney i na australijskiej stronie internetowej tej znanej marki. To nie pierwsza tego typu manipulacja. W zeszłym tygodniu skandal wzbudziły zdjęcia innej modelki Laurena, Filippy Hamilton, “odchudzone” za pomocą photoshopa w tak drastycznym stopniu, że talia i biodra modelki były węższe niż jej głowa.

ZAMIERZONY SKANDAL?


Poprzednio rzecznik Ralfa Laurena usprawiedliwiał się, że zdjęcia były efektem przypadku i jednorazowym incydentem, a dom mody nie zamierza zepsuć marki, na którą pracował latami. Rzecznik powiedział też, że firma zdaje sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności, jaka ciąży na przemyśle mody w kwestii kreowania kanonów piękna i firma będzie z wielką ostrożnością przyglądać się swoim propozycjom i dbać o to, aby były one adekwatne do rzeczywistości.

Wypowiedź rzecznika budziła nadzieję, ale trudno wierzyć w te zapewnienia w sytuacji, gdy zaledwie kilka dni później ten sam dom mody ponownie dopuścił się równie skandalicznej manipulacji wizerunkiem modelki. Czyżby Ralf Lauren świadomie próbował wywołać skandal w celu wypromowania swojej marki? Nie da się bowiem ukryć, że nie ma co liczyć na poparcie czy reprezentantów świata mody, czy zwykłych obywateli.

"IDĘ ZJEŚĆ CIASTKO"

Na stronie internetowej domu mody zaroiło się od komentarzy pełnych oburzenia. Zdjęcia uznano za “obce” i “obrzydliwe”. Jeden z internautów, cytowany przez “Daily Telegraph”, napisał: “Natychmiast idę zjeść ciastko. Te zdjęcia mnie przerażają”. W tych odczuciach osoba ta nie jest odosobniona... Z drugiej strony nawet skandaliczne sesje Ralfa Laurena nie powstrzymają trendu powrotu do bardziej zgodnego z rzeczywistością kanonu kobiecego piękna.

_____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Tylko grubasy narzekają na chude modelki"
>>> Nowotwór przeszedł z matki na dziecko
>>> Czy można powiększyć piersi siłą woli?