Josie Romero wygląda jak każda ośmiolatka. Jednak tak naprawdę jest chłopcem. Wszystko zaczęło się, gdy skończyła 4 lata. Już wówczas zaczęła przekonywać rodziców, że jest dziewczynką. Jako pięciolatka stanowczo odmawiała noszenia chłopięcych ubrań i strzyżenia na krótko. W szóstym roku życia stwierdzono u niej oficjalnie transseksualizm.

UWIĘZIONA W MĘSKIM CIELE

"Już jako maluszek bez przerwy bawiła się w mamę – kołysała w rekach zabawki. Jak tylko zaczęła mówić, stwierdziła, że jest dziewczynką. Staraliśmy się ja poprawiać, mówiliśmy: >>Nie, ty jesteś chłopcem!<<. Ona jednak upierała się, że nie mamy racji” - opowiada mama Josie Venessa.

BILANS STRAT I ZYSKÓW

W tamtym czasie Venessa, Josie i jej tata Joseph mieszkali w Japonii, gdzie głowa rodziny pracowała na stanowisku inżyniera. Para zdecydowała się przygarnąć kilkuletnią Japonkę. Cała rodzina szybko zaakceptowała sierotę, a Josie uwielbiała ich wspólne dziewczyńskie zabawy lalkami. Lekarz polecił zaniepokojonym rodzicom wizytę u specjalisty, a gdy ten potwierdził, że Josie jest dziewczynka uwięzioną w ciele chłopca, rodzina po prostu się przestawiła. "Opłakałem stratę syna” - wyznał Joseph. "Ale gdy się z tym pogodziłem, zrozumiałem, że zyskałem córkę”.

Wszystkie dane identyfikacyjne dziewczynki zostały zmienione i obecnie funkcjonuje już jako przedstawicielka płci pięknej.

CO LUDZIE POWIEDZĄ...

Jak będzie przebiegała fizyczna przemiana? Josie będzie zażywała leki mające zatrzymać maskulinizację. Gdy skończy 12 lat, zacznie dostawać żeńskie hormony. Dziewczynka zdaje sobie sprawę z tego, że czeka ja operacja zmiany płci, ale nie przeraża jej to: "Cieszę się, że wszyscy już wiedzą, że jestem prawdziwa dziewczynką i że już nie muszę udawać chłopca”- zapewnia.

Problemy zaczęły się, gdy jego kontrakt wygasł i cała czwórka wróciła do rodzinnej Arizony. Niestety, nie wszyscy tak gładko przeszli do porządku dziennego nad przypadkiem państwa Romero - obydwie ich córki musza uczyć się w domu ze względu na protesty pod lokalna szkołą.

Na podstawie historii Josie Romero nakręcono dokumentalny film pod tytułem "Wanting a Sexchange”.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Ma 12 lat i chce zmienić płeć

>>> 7-latki w makijażu, 11-latki w szpilkach
>>> 15-letnia luksusowa call girl z gimnazjum