Wyniki badania przeprowadzonego przez Badoo – jedną z aplikacji randkowych - potwierdzają, że niejednej osobie poszukującej relacji zdarzyło się tracić cenny czas i energię na randki, które z góry skazane były na niepowodzenie, ponieważ druga strona tak naprawdę szukała czegoś innego. O ile prostsze i bardziej udane byłoby randkowanie, gdyby można było wcześniej wiedzieć, czego tak naprawdę szuka ta druga osoba? Niezależnie od tego, czy byłoby to coś niezobowiązującego, stały związek, czy coś pomiędzy.

Reklama

Oszczędność czasu

Badanie przeprowadzone na kilku rynkach wykazało, że aż 82% singli było na co najmniej jednej niedopasowanej randce w ciągu roku, a osoby umawiające się na romantyczne spotkania - zarówno wirtualne, jak i na żywo - nawiązały średnio 4 nieudane relacje w okresie 12 miesięcy. Łatwo zauważyć, ile czasu mogliby zaoszczędzić randkowicze, gdyby byli świadomi wzajemnych oczekiwań przed nawiązaniem relacji.

Zwalczanie głównej przyczyny wypalenia randkowego

76% singli, którzy doświadczyli chronicznego niedopasowania, przyznaje, że nieudane połączenia powodują, że czują się czasem zestresowani i wypaleni randkowaniem. Aż 87% spośród ankietowanych randkowiczów uważa, że skorzystałoby na tym, gdyby od początku jasno określali swoje intencje randkowe.

Reklama

Presja społeczna i powierzchowna ocena

Presja społeczna odegrała dużą rolę w tym, dlaczego randkowiczom często trudno jest otwarcie mówić o tym, czego chcą od związku. Prawie 1/5 randkowiczów stwierdziła, że chce poważnego związku tylko dlatego, że tego oczekuje od nich rodzina lub przyjaciele. Z kolei intencje 24% randkowiczów często zmieniają się w czasie i w zależności od nastroju.

Aż 64% osób umawiających się na randki uważa, że ludzie przyjmują założenia dotyczące ich intencji na podstawie ich wieku i płci. 42% osób w wieku 18-24 lat twierdzi, że są postrzegane jako te, które albo szukają przelotnych znajomości albo nie wiedzą, czego chcą. Z kolei blisko połowa respondentów po 45. roku życia twierdzi, że ludzie zakładają u nich chęć nawiązania poważnej relacji.