Małgorzata Trzaskowska już w czasie kampanii poprzedzającej wybory prezydenckie deklarowała swoje zaangażowanie w walkę o prawa kobiet i wspieranie wszystkich, którzy z jakichś powodów są wykluczani ze społeczeństwa. Trzeba przyznać, że nie były to jedynie puste obietnice, bo żona prezydenta stolicy angażuje się w wiele inicjatyw społecznych zgodnych ze wspomnianymi ideami, a także jasno wyraża swoje poglądy w mediach społecznościowych.

Reklama

Dziś na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym widać ją trzymającą kartkę z hasztagiem #WyrokNaKobiety oraz jej córkę Olę pokazującą dłoń, na której widać napis "Powiedz komuś". Oba te hasła są znakiem włączenia się w protest przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Akcja została zainicjowana w Sieci kilka dni temu, w związku z mającym się odbyć jutro posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego, podczas którego wydane zostanie orzeczenie odnośnie do tego, czy przerywanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu jest zgodne z Konstytucją.

Hasztagami, które pojawiły się we wpisie Małgorzaty Trzaskowskiej, opatrzono już tysiące zdjęć i postów, z których jednoznacznie wynika, że kobiety domagają się prawa do decydowania o sobie w kontekście tego bardzo trudnego tematu.

W opisie swojego zdjęcia Trzaskowska napisała "Dajcie nam, kobietom, decydować o sobie. Jesteśmy mądre, rozważne i odpowiedzialne. Zaufajcie nam."

Jej post polubiło już prawie 20 tysięcy osób - w tym m.in. Anja Rubik.