W KINACH

Wojna Charliego Wilsona, reż Nike Nicols, wyst. Tom Hanks, Julia Roberts

Oparta na faktach opowieść o tym, jak pewien lubiący się dobrze bawić kongresmen, prawniczka z Houston uwielbiająca interesujące przypadki i potrzebujący zastrzyku adrenaliny agent CIA, zainicjowali spisek, aby doprowadzić do największej w historii tajnej operacji wojennej. Charlie Wilson był kongresmenem z Teksasu, którego polityczny umysł, poczucie patriotyzmu oraz współczucie dla przegranych - na początku lat 1980-tych, na skutek rosyjskiej inwazji, takim przegranym był Afganistan - były dobrze maskowane przez wyjątkowo pogodną osobowość. Długoletnia przyjaciółka Charliego, a bywało, że i kochanka, Joanne Herring była jedną z najbogatszych kobiet w Teksasie i zagorzałą antykomunistką. Zdając sobie sprawę z tego, że amerykańska odpowiedź na inwazję w Afganistanie była bardzo anemiczna, Herring namówiła Charliego, aby zrobił coś dla Mudżahedinów - legendarnych afgańskich wojowników o wolność - czyli pomógł usunąć sowieckich agresorów z ich ziemi zabezpieczając fundusze i broń.

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, reż. Tim Burton, wyst. Johnny Depp, Helena Bohnam Carter

Czy Sweeney Todd żył naprawdę? Są tacy, którzy w to wierzą. Wyliczyli nawet, że w ciągu 17 lat zamordował 160 osób! Trupy okradał, a następnie razem ze swoją kochanką przerabiał na paszteciki, którymi zajadali się Londyńczycy. Prawdziwy czy wymyślony, Todd zrobił karierę. W ciągu następnych 160 lat był bohaterem filmów, książek, wierszyków, sztuk teatralnych, a wreszcie musicalu. W filmie Tima Burtona demonicznego golibrodę gra Johnny Depp. I morduje dlatego, że chce pomścić krzywdę swoją i swoich bliskich. Czy znajdzie ukojenie?

Koń wodny: legenda głębin, reż. Jay Russell

Opowieść o przyjaźni, w której zwierzaka zastąpił mityczny stwór znany w popkulturze jako potwór z Loch Nees. Sympatyczny chłopiec o imieniu Angus ma za sobą ciężkie przejścia rodzinne i jest trochę typem outsidera. Pewne rzeczy lubi trzymać w tajemnicy, tylko dla siebie. Kiedy znajduje magicznego stwora, którego nazywa Crusoe, jest zadowolony, że ma nowego przyjaciela, a jednocześnie podekscytowany, że jest to jego słodka tajemnica. To w końcu najważniejsza przyjaźń jego życia!

KSIĄŻKI

Zabójczy spadek uczuć, Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska, Nowy Świat

Porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy... trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli - ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego.

Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku - w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń - udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.

Cena: 27,90 zł

Elżbieta I, John Ernest Neale, PIW

Elżbieta I, nazywana Królową - Dziewicą, przez czterdzieści pięć lat władała Anglią. Po ojcu, Henryku VIII, odziedziczyła inteligencję i spryt polityczny, a po matce, Annie Boleyn, urok osobisty i urodę. Cechy te pozwoliły jej poprowadzić swój protestancki naród wąską ścieżką między dwoma katolickimi mocarstwami, Francją i Hiszpanią. O kilku latach z niezwykłej biografii Elżbiety opowiada film Elizabeth. Złoty wiek, z Cate Blanchett w roli głównej. O całym jej życiu - książka brytyjskiego historyka, Johna Ernesta Neale. Poznamy w niej tragiczną historię dzieciństwa królowej, dzieje walki o zdobycie i utrzymanie korony oraz historie miłości, z których żadna nie zakończyła się małżeństwem. Poznamy także jej charakter i rozum. Dowiemy się, w jaki sposób zdołała zapanować nad sprzecznymi dążeniami angielskiej arystokracji i zachowała kraj niepokonanym.

Cena: 55 zł

MUZYKA NA CD:

No.1 Hity numer jeden! Universal,

Wśród gwiazd wielkiego formatu, takich jak Timbaland, Amy Winehouse, Nelly Furtado, Enrique Iglesias, Fergie i wielu innych, znajdzie się pewien super bonus track.Tym rarytasem jest publikowany po raz pierwszy na polskiej kompilacji utwór „Jożin z Bażin”.Wydawana w lutym kompilacja, jest drugą częścią bestsellerowego cyklu No.1.

1. Timbaland presents One Republic - Apologize
2. Rihanna - Don’t Stop The Music
3. Gwen Stefani - Early Winter
4. Enrique Iglesias -Tired Of Being Sorry
5. September - Can’t Get Over
6. Sugababes - Changes
7. Nelly Furtado - In God’s Hands
8. Rooney - When Did Your Heart Go Missing?
9. Mika - Happy Ending
10. Fergie - Clumsy
11. Shaun Baker - V.I.P.
12. Infernal - Ten Miles
13. Marquess - Vayamos Companeros
14. Amy Winehouse - Do You Know I Am No Good
15. Feel - A gdy Jest Już Ciemno
16. Oh Laura - Release Me
17. Nicole Scherzinger feat. Will.i.am - Baby Love
18. Colbie Caillat - Bubbly
19. Akon - Sorry, Blame It On Me

super bonus track: 20. Deda Mladek Illegal Band - Jożin z Bażin