W KINIE:

"Dziewczyna moich koszmarów", komedia, USA

Po wielu latach życia w stanie kawalerskim, ciągłej presji w tej materii ze strony ojca, (Jerry Stiller) i jego najlepszego kumpla Maca (Rob Corddry), Eddie zaczyna się zastanawiać czy aby nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o kobiety, z którymi się spotyka. Kiedy zatem los przypadkowo stawia na jego drodze ponętną blondynkę o imieniu Lila (Malin Akerman), a romans zaczyna się rozwijać, Eddie pod wpływem chwilowego impulsu oświadcza się jej. Jednak już chwilę po ślubie, kiedy nowożeńcy mają okazję w końcu się lepiej poznać w podróży poślubnej wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża, Eddie zaczyna sobie zdawać sprawę jak wielki popełnił błąd. Wkrótce po przybyciu do egzotycznego meksykańskiego hoteliku z dala od wielkomiejskich tłumów, Eddie zakochuje się w twardo stąpającej po ziemi Mirandzie (Michelle Monaghan), która nie ma zielonego pojęcia o tym, że ten nowopoznany mężczyzna spędza tam miesiąc miodowy. Tym razem przed Eddiem staje nowe wyzwanie - jak wyplątać się z trwającego zaledwie kilka dni związku małżeńskiego i nie stracić przy okazji dziewczyny swoich marzeń.

"Hania", obyczajowy, Polska

Hania to opowieść o młodym małżeństwie, które spotykamy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wojtek jest grafikiem komputerowym tak bardzo zaangażowanym w pracę, że stracił kontakt ze swoją żoną. Ola, wrażliwa, delikatna wiolonczelistka marzy o dziecku i ciepłym domu. Przypadkowo spotkany kolega szkolny namawia ich do przyjęcia na Wigilię Kacpra - wyjątkowej istoty, której prawdziwa tożsamość zaskoczy zarówno bohaterów, jak i widzów... Ten niezwykły chłopiec zadając "naiwne", proste pytania zmusza parę do zastanowienia się nad ich dotychczasowym związkiem i pozwala odnaleźć zagubioną miłość.

"Nigdy nie mów żegnaj", dramat, Indie

Dev Saran (Shah Rukh Khan) jest znanym piłkarzem. Maya (Rani Mukherjee) po raz pierwszy spotyka go w dniu swojego ślubu. Zadaje mu pytanie o możliwość małżeńskiego szczęścia. Sama wychodzi za mąż bez wielkiej miłości, ulegając woli zakochanego w niej od dzieciństwa Rishiego (Abhishek Bachchan). Czy jednak Dev, coraz bardziej oddalający się od swojej żony - dziennikarki Radhy (Preity Zinta), może jej pomóc? W chwilę po ich przypadkowym spotkaniu, Dev ulega wypadkowi, który na zawsze przekreśli jego karierę sportową. Kiedy po czterech latach Dev i Maya ponownie się spotkają, on jest rozgoryczony zaprzepaszczoną karierą i nieszczęśliwy w małżeństwie, ona nadal nie umie pokochać męża. Gdy zaczynają się umawiać, początkowo robią to, by pomóc sobie wzajemnie w odbudowie relacji ze współmałżonkami. Wkrótce jednak rodzi się między nimi uczucie. Pełni rozterek, a jednocześnie nieszczęśliwi w nieudanych związkach, wdają się w romans, który przyniesie cierpienie wszystkim - im samym i ich rodzinom.

DVD:

"Gotowe na wszystko" sezon 3, USA

Wszyscy mamy trochę brudów do prania, więc mieszkanki Wisteria Lane piorą co sił, a resztę śmieci zamiatają pod wycieraczki swych ślicznych domów na bogatym przedmieściu. Zadbane i ostre jak brzytwa, są dosłownie gotowe na wszystko w walce o miłość. Nawet jeśli trzeba wyrzucić syna geja z domu albo umieścić zwłoki męża na długich dziesięć lat w domowej zamrażarce.

"Agentka o stu twarzach", sezon 1

Jennifer Garner w roli życia. Jako piękna i niebezpieczna agentka specjalna Sydney Bristow pracuje dla SD6 - siatki terrorystyczno-szpiegowskiej o międzynarodowym zasięgu, ale jest też kretem na usługach tropiącego ową siatkę CIA. Na szpiegowskim szlaku może liczyć tylko na siebie i innego podwójnego agenta - swego ojca. Niedaleko przecież pada jabłko od jabłoni.

CD:

Craig David: Trust Me

Brytyjski wokalista zręcznie miksuje gatunki. Od lekkiego popu po mroczny rap. Płytę otwiera hit "Hot stuff", w którym słychać fragmenty piosenki Davida Bowiego "Let's dance". Zamyka ją zaś nieco cięższy w brzmieniu przebój "This is the girl". Całość nagrana z pomysłem i solidnie dopracowana.

Składanka: The Best Polish Songs...Ever!

Cztery płyty z największymi przebojami polskich wykonawców, którzy śpiewają zarówno po polsku, jak i po angielsku. Na krążkach znalazły się piosenki m.in. Blue Cafe, Róży Europy, Makowiecki Band, Raz, Dwa, Trzy, Edyty Górniak.

KSIĄŻKI:

"Cygańska Madonna", Santa Montefiore, Świat Książki

Romans obyczajowy z wątkiem sensacyjnym. Czterdziestoletni Mischa dowiaduje się, że tuż przed śmiercią jego ukochana matka podarowała nowojorskiemu muzeum bezcenny obraz Tycjana. Aby wyjaśnić tajemnicę pochodzenia dzieła sztuki, mężczyzna musi cofnąć się do trudnychczasów swojego dzieciństwa, które przypadły na lata IIwojny światowej...

Cena: 49 zł

"Matisse ma słońce w brzuchu", Judith Katzir, EMG

Melodramat bez sentymentów, romans bez schematów, a w tle wariacka rzeczywistość Izraela.Skruszy serca nawet zatwardziałym cynikom. Historia zaczyna się jak tanie romansidło dla XIX-wiecznych pensjonarek. Rywi, zakompleksioną 23-letnią studentkę, pewnego wieczoru zaczepia na ulicy starszy mężczyznę. Igal podjeżdża do niej samochodem i wręcza jej różę przez otwartą szybę wozu... Można domyślać się, co będzie dalej.... W każdym razie co wrażliwszym kobietom na pewno kilka razy na kartki spłyną łzy wzruszenia...

Cena: 34 zł

Antologia wierszy Wisławy Szymborskiej pt. "Miłość szczęśliwa i inne wiersze", a5

W antologii zebrano 41 utworów pochodzących z wszystkich etapów twórczości poetki od "Dlatego żyjemy" z 1952 roku po "Dwukropek" z roku 2005. "Miłość szczęśliwa" to pierwszy w Polsce wybór wierszy miłosnych Szymborskiej. "Ten niejako podskórny, ale jakże istotny wątek w twórczości poetki, oparty jest na uważnej obserwacji, nierzadko gorzkiej czy ironicznej refleksji, ale też wierze w potęgę uczucia. Miłość szczęśliwa pokazuje różne oblicza miłości: codziennej, przelotnej, wiecznej, radosnej, cierpkiej i wymagającej, tej przeżywanej i tej podglądanej, ale za każdym razem opowiedzianej z mistrzowską precyzją" - mówi Ryszard Krynicki, który dokonał wyboru wierszy.

Cena: 32 zł

"Woda dla słoni", Sara Gruen, Rebis

W dziewięćdziesięcioletnim umyśle Jacoba Jankowskiego wciąż kłębią się wspomnienia. Ożywa w nich świat zaludniony dziwolągami, klaunami, świat pełen zachwytu, bólu gniewu i pasji, rządzący się irracjonalnymi prawami, wyposażony we własną wizję życia i śmierci - świat cyrku. Dla Jacoba był on zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Woda dla słoni to mądra, wzruszająca, zabawna z porywającą narracją powieść, która wciąga bez reszty.

Cena: 35 zł

"Sztuka uwodzenia", Robert Greene, Jacek Santorski & Co.

Wdzięk osobisty, dar perswazji, umiejętność kreowania iluzji - to tylko niektóre cechy typowego uwodziciela, osoby, która posiada zdolność manipulowania ludźmi, a jednocześnie sprawiania im przyjemności. Opanowana do perfekcji sztuka uwodzenia staje się niebezpośrednią, subtelną formą władzy, a zarazem potężną bronią, która - jak pokazuje historia - często prowadziła do upadku imperiów, wygrywania wyborów, zniewolenia wielkich umysłów. Autor książki dokonuje mistrzowskiej syntezy spuścizny największych uwodzicieli w dziejach cywilizacji - począwszy od Kleopatry, a skończywszy na Johnie F. Kennedym.

Mała książka o feminizmie, Sassa Buregren, Jacej Santorski & Co.

Zosia je śniadanie i rzuca okiem na gazetę, którą czyta mama. Na pierwszej stronie widzi wielkie zdjęcie. Czy to tych czternastu podobnych do siebie panów w garniturach decyduje o losach świata? Jak to możliwe? Dlaczego wśród nich jest tylko jedna kobieta? Może kobiety nie chcą rządzić? A może im nie wolno? Zosi wydaje się to tak dziwne, że zaczyna własne śledztwo, próbując znaleźć odpowiedzi na nurtujace ją pytania.

Cena: 24,90 zł

WYDARZENIA:

Międzynarodowe Mistrzostwa Zdobienia Paznokci, 2 grudnia, Warszawa, Hotel InterContinental

Wybitni manicurzyści pokażą swoje niezwykłe pomysły na zdobienie kobiecych rąk. Tematem przewodnim tegorocznych mistrzostw jest "Poezja naszego dzieciństwa".

Osoby odwiedzające targi będą mogły zasięgnąć porad kosmetycznych, poznać nowe produkty oraz nowe trendy w manicure i pedicure, skorzystać z atrakcyjnych promocji, a także wziąć udział w losowaniu zestawów kosmetyków najlepszych światowych marek.

Ekspozycja targowa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 10-17.30. Ogłoszenie wyników mistrzostw w zdobieniu paznokci oraz pokazy arcydzieł manicure planowane są na godzinę 15.45.

Przed-mikołajkowy i przed-świąteczny targ młodych (Wy)twórców, 1 grudnia, 13.00-19.00, Kino Iluzjon, Warszawa

Targ dla osób, które lubią rzeczy niebanalne i niepowtarzalne oraz dla tych, którzy w ferworze przedświątecznych przygotowań zapomnieli o wcześniejszym kupieniu prezentów. Wieczorem (godz. 20.00) odbędzie się spotkanie z Nikiforem czyli na pokaz dwóch filmów: "Mistrz Nikifor" reż. Jan Łomnicki (Polska 1958, 6 min.) i "Mój Nikifor" reż. Krzysztof Krauze (Polska, 2004, 98 min.) Po projekcji dla wszystkich miłośniczek i miłośników "pięknych przedmiotów" zagra DJ Ossito.

Kiermasz/targ mikołajkowo - świąteczny, 1 grudnia, Klub "Punkt" przy ul. Koszykowej, w godz. 13.00 - 18.00, Warszawa

Wystawcy zaprezentują swój dorobek: biżuterię, dodatki, torebki, zabawki, kartki świąteczne, szkło i domowe przetwory. Zapowiada sie bardzo ciekawy i klimatyczny kiermasz, z interesującymi pomysłami na prezenty oraz urozmaicenie garderoby. Polecamy osobom szukajacym oryginalnych upominków z charakterem.