W KINIE:

"Wiem, kto mnie zabił", reż. Chris Sivertson, wyst. Lindsay Lohan, Julia Ormond

Ktoś w końcu porządnie przestraszył Lindsay Lohan. Rozkapryszona gwiazdka wciela się w ofiarę sadystycznego mordercy. Aubrey Fleming, bo tak nazywa się jej bohaterka, udało się przeżyć starcie z psychopatą, ale za to zupełnie straciła pamięć. Twierdzi, że nazywa się zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, nie poznaje rodziny ani znajomych. Najgorsze jest jednak to, że wciąż grozi jej niebezpieczeństwo, a wokół mnożą się kolejne zagadki.

"Straż dzienna", reż. Timor Bekmambetow, wyst. Konstantin Chaberski, Marija Poroszona

Druga część efektownej rosyjskiej superprodukcji "Straż nocna”. Równowaga sił dobra i zła znów zostaje zagrożona. Strażnik sił jasności próbuje odwrócić przepowiednię głoszącą, że pojawienie się Wielkiego rozstrzygnie odwieczną batalię. Do pomocy ma utalentowaną stażystkę Swietę, ale przeciwko własnego syna. A do dopiero początek kłopotów, w końcu zostaje oskarżony o zabójstwo i musi uciekać. A to poważnie utrudnia zrealizowanie misji."Zakochana Jane", reż. Julian Jarrold, wyst. Anne Hathaway

Opowieść o autorce "Dumy i uprzedzenia” i "Emmy”, w czasach, kiedy jeszcze nie umiała pisać. Dlaczego Jane Austin wyrosła na wielką pisarkę? Bo usłyszała wiele żartów na temat swoich pierwszych prób pisarskich i przeżyła nieszczęśliwą miłość. Nie była to jednak żadna romantyczna historia, ukochany ją porzucił, gdy tylko rodzina zagroziła, że pozbawi go pieniędzy. Zawiedziona Jane zacisnęła zęby i postanowiła, że nie będzie się godzić na takie reguły gry. Za mąż nie wyszła, ale za to napisała wspaniałe powieści.KSIĄŻKI:

Potęga pozytywnego nastawienia, Sharon Lund O’Neil, Rebis

Ani najgłębsza wiedza, ani najlepsze umiejętności praktyczne nie wystarczą w dzisiejszych czasach, aby zapewnić sobie udaną karierę zawodową i odnosić sukcesy na tym polu. Trzeba jeszcze mieć to bardzo ważne coś: pozytywne nastawienie i umiejętności interpersonalne. Jeśli jeszcze ich nie opanowałaś lub jeśli chcesz je doskonalić (a to kolejny klucz do sukcesu), ten poradnik przeprowadzi Cię przez zawiły labirynt stosunków międzyludzkich w miejscu pracy.

Cena: 39,90 zł

Bezwstydna cnota, Nora Roberts, Amber

Grace McCabe, znana autorka kryminałów, jest wstrząśnięta śmiercią siostry, zgwałconej i zamordowanej. I odkryciem, że Kathleen, rozwiedziona nauczycielka, prowadziła podwójne życie. Żeby zdobyć pieniądze na adwokata i odzyskać prawo do opieki nad synem, pracowała w sekstelefonie. Grace nie zamierza czekać bezczynnie na wynik śledztwa, mimo ostrzeżeń prowadzącego dochodzenie detektywa, z którym łączy ją coraz więcej. Postanawia zwabić mordercę w pułapkę, w której ona sama będzie przynętą.

Cena: 29,80 zł

Wychowanie bez krzyku, Hal Edward Runkel, Bookmarket

Możesz zapoczątkować rewolucję w swojej rodzinie … już dzisiaj. „Wychowanie bez krzyku” nie jest książką o ściszaniu głosu. Jest o umiejętności tonowania swoich emocjonalnych reakcji i skupieniu się bardziej na własnym zachowaniu niż swoich dzieci … dla ich dobra. Naszym największym wrogiem jako rodziców nie jest wcale telewizja, Internet ani nawet narkotyki. Jest nim nasza własna emocjonalna reaktywność. Mówiąc, że straciliśmy „to” w stosunkach z naszymi dziećmi, tak naprawdę chodzi nam o naszą dorosość. A potem się zastanawiamy, dlaczego nasze dzieci nas nie szanują i wygląda na to, że to one mają w rodzinie władzę.

Cena: 36 zł

6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz, Sean Covey, Dom Wydawniczy Rebis

Autor udziela młodym ludziom ważnych porad, przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje rzeczywiste historie nastolatków z całego świata i pokazuje młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu, oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości. To nowatorska książka z mnóstwem oryginalnych żartów rysunkowych, inspirujących cytatów i zabawnych kwestionariuszy, która pomoże nastolatkom nie tylko przetrwać, ale i odnieść prawdziwy sukces.

Cena: 35 zł

NA PŁYCIE:

Lura: M'bem Di Fora

Lura została okrzyknięta następczynią Cesarii Evory. Dlaczego? Bo w swojej muzyce nawiązuje do tradycyjnych rytmów z Wysp Zielonego Przylądka. A do tego ma miły, łagodny głos. Jej piosenki (śpiewane w języku portugalskim) relaksują, ale nie rozleniwiają. To już czwarty album tej wokalistki

DVD

Cesarzowa, reż.: Yimou Zhang

Nękane wojnami cesarstwo chińskie chyli się ku upadkowi. Przed rozpoczęciem Święta Złotego kwiatu rodzina cesarska musi wybrać swojego następcę spośród trzech książąt. Za murami Zakazanego Miasta cesarzowa realizuje swój misterny plan z pomocą politycznych intryg i romasnów…
WYDARZENIA:

Taniec brzucha, 14 września godz. 20.00, Warszawa

Co skłania niejedną businesswoman do zdjęcia po pracy garnituru i założenia pasa z cekinami? Odpowiedź jest prosta: baśniowy klimat, który powstaje podczas tańca brzucha. Dlatego Szkoła Tańca Orientmania zaprasza na pokazy tańca przy akompaniamencie darbuce - tradycyjnego bębna, malowanie henną, pokaz scenicznego makijażu orientalnego, a przede wszystkim na imprezę taneczną, podczas której można nauczyć się zmysłowych ruchów nie tylko brzucha.

"Dni Lady" - 15 i 16 września na warszawskim Torwarze

Specjalnie dla kobiet Torwar na 2 dni zamieni się w centrum kosmetyki, wizażu i stylizacji. Każda z Pań będzie miała okazję poznać tajniki pracy kosmetyczek, zapozna się z najnowszymi trendami w modzie i kosmetyce, skorzystać z porad specjalistów.

Specjalnie dla Was przygotowano szereg imprez towarzyszących, m.in. widowiskową "Metamorfozę bez skalpela" oraz "Ekstrawaganckie show fryzur i makijażu"

Ponadto przez cały czas trwania Dni Lady scena Torwaru będzie przyciągać niezwykle atrakcyjnymi widowiskowymi pokazami przygotowanymi przez artystów fryzjerstwa, body paintingu oraz młodych talentów w dziedzinie projektowania mody.

Nie zabraknie także pokazów bielizny prestiżowych polskich producentów bielizny ekskluzywnej oraz wytwornych sukien ślubnych i wieczorowych.


Koncert Black Eyed Peas, Poniedziałek, 7 września. Park Sowińskiego, Warszawa

Jeden z najbardziej przebojowych zespołów w końcu będzie mógł zaprezentować polskiej publiczności, ile energii może wykrzesać z siebie trzech niewielkich facetów i jedna wystrzałowa dziewczyna. Fergie z chłopakami zagrają w Warszawie swoje największe hity.