Z analizy portalu randkowego ZaadoptujFaceta przeprowadzonej w ciągu ostatnich 12 miesięcy na ponad 300 000* użytkownikach wynika, że znalezienie prawdziwej miłości zajmuje mniej niż rok, a dokładnie 254 dni. W tym czasie wymienionych zostało średnio 268 wiadomości. Mowa jest tutaj zatem o poważnym związku, a nie o przelotnej znajomości!

Reklama

Okazuje się, że kobiety potrzebują mniej czasu niż mężczyźni na poznanie swojej drugiej połówki, 232 dni w stosunku do 276. Panie wysyłają ponadto dużo mniej wiadomości niż panowie: 224 versus 312.

Zatem jeśli komuś wydaje się, że zawarcie znajomości za pośrednictwem aplikacji randkowej to bułka z masłem, nic bardziej mylnego! Wiele wskazuje na to, że stworzenie głębokiej relacji wymaga stosunkowo dużo czasu i wielu czułych słówek.

*Badanie zostało przeprowadzone na 330 498 zarejestrowanych użytkownikach wybranej bazy danych (kobiety i mężczyźni) między 1 stycznia a 31 grudnia 2018 roku. Podstawę analizy stanowiła liczba dni, które upłynęły i liczby wiadomości wymienianych między datą rejestracji użytkownika a datą rezygnacji z subskrypcji z dwóch powodów: "Opuszczam ZaadoptujFaceta, ponieważ zostałem zaadoptowany" lub "Opuszczam ZaadoptujFaceta, ponieważ zaadoptowałam faceta".