Pewności siebie nie da się nauczyć. Nie ma też lekarstw i magicznych kapsułek, po których z dnia na dzień zaczniemy doceniać siebie. Pozytywne myślenie o samej sobie to cenna cecha, która nie tylko ułatwia nam relacje międzyludzkie, ale sprawia, że możemy czerpać radość z życia i cieszyć się każdą przeżytą chwilą. Przekonajmy się, jak poprzez małe kroki, możemy w pełni dostrzec, to co w nas piękne i poczuć przypływ pewności siebie!

Reklama

1. Sport to zdrowie!

Od dawien dawna wiadomo, że wysiłek fizyczny wyzwala hormon szczęścia – endorfiny. Ponadto regularne ćwiczenia to widoczne efekty. Jeśli widzisz, że dzięki samodyscyplinie gubisz zbędne kilogramy i pięknie rzeźbisz swoje ciało, to czujesz się atrakcyjna i zapominasz o kompleksach. Sport to również doskonała alternatywa, aby uciec od często męczącej codzienności i móc, choć przez krótki czas, w pełni się zrelaksować i wyciszyć.

2. Wyjdź z domu!

Kolejny wieczór spędzony w domu przed telewizorem w żaden sposób nie wpłynie pozytywnie na Twoje życie i samopoczucie. Jeśli więc wiesz, że czeka Cię wolny wieczór, wybierz się z przyjaciółkami „na miasto“. Oprócz śmiechu i mile spędzonego czasu, niewykluczone, że poznasz nowe, ciekawe osoby. W grupie zawsze łatwiej, szczególnie nieśmiałym osobom, nawiązywać nowe znajomości.

3. Odmień swoją garderobę

Nic tak pozytywnie nie działa na kobietę, jak udany shopping. Jeśli więc czujesz się zdołowana i brak Ci życiowej energii, wystarczy wyskoczyć z przyjaciółką do centrum handlowego na zakupowe łowy.

4. Domowe SPA

Zadbana kobieta to szczęśliwa kobieta. Zapomnij więc na jeden wieczór o wszelkich obowiązkach i po wyjściu z pracy udaj się do najbliższej drogerii. Wyjdź z niej
z peelingiem, maseczką, zapachowymi świecami. Po powrocie do domu, włącz ulubioną muzykę i na kilka godzin zapomnij o wszystkim dookoła. To czas, w którym liczysz się tylko Ty. Dopieść swoje ciało za pomocą zapachowych olejków, a na włosy nałóż odbudowującą kurację. Gdy obudzisz się rano, będziesz nie tylko piękniejsza, ale przede wszystkim szczęśliwsza i pewna siebie.

PS. Rytuał ten powtarzaj minimum raz w miesiącu!

5. Działanie to podstawa!

Siedząc bezczynnie w domu, nigdy nie osiągniemy pełni szczęścia. Zastanów się, co w życiu sprawia Ci przyjemność, jakie są lub były Twoje pasje. Jeżeli aktualnie Twoje życie to praca, dom i obowiązki, zastanów się, co w dzieciństwie i okresie dorastania sprawiało Ci przyjemność. Jeśli było to malowanie – kup sztalugę i maluj, jeśli śpiew – zapisz się na lekcję muzyki, jeżeli jazda na łyżwach… No właśnie. Liczy się odrobina chęci, aby jedno popołudnie w tygodniu poświęcić na rozwijanie siebie. Spełniona poczujesz się lepiej i zaczniesz doceniać samą siebie.

6. Naucz się słuchać komplementów

Która z nas nie lubi, gdy koleżanki pochwalą naszą nową fryzurę, a partner zauważy, że ostatnio jakoś wypiękniałyśmy. Naucz się słuchać i doceniać miłe słowa ze strony innych. Pamiętaj, że oni nie mówią tego bez powodu. Skoro „ładnie dziś wyglądasz” – to z pewnością tak jest!

7. Piękny, biały uśmiech

Reklama

Nic nie robi tak piorunującego wrażenia, jak śnieżnobiały uśmiech. Nawet perfekcyjna mała czarna ani bestsellerowa szminka Chanel nie ma takiej mocy, co piękne, białe zęby! Jest to nie tylko wizytówka każdego człowieka, ale również niezwykle skuteczny afrodyzjak! Zadbaj o kondycję swojego uśmiechu!

Podziękowanie za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Rapid White.