1. Przede wszystkim – planuj!

Reklama

Naucz się tworzyć listy zadań, które masz do zrobienia. Możesz spisywać wszystko tradycyjnie na kartce lub korzystać z bardziej nowoczesnych metod – specjalnych aplikacji na smartfonie, tablecie lub komputerze. Aktywności, które zrealizujesz – skreślaj. Tak stworzony plan uporządkuje twoje działania, da poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

WSKAZÓWKA

Ustal termin, w którym będziesz rozpisywać plan na cały tydzień – dzień po dniu. Zaparz herbatę, włącz ulubioną muzykę i zaplanuj swoje zadania – od razu osiągniesz poczucie kontroli nad swoimi obowiązkami!

2. Ustalaj priorytety

Jeśli spiszesz już listę swoich zadań do wykonania danego dnia, uporządkuj je według ważności. Dzięki temu będziesz mieć jasność, które z nich są absolutną koniecznością, a które mogą zostać przełożone na późniejszym termin. Pamiętaj też, że w ciągu dnia zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego – załóż sobie zatem margines czasu w postaci jednej godziny na dodatkowe, pilne rzeczy.

3. Wspieraj swój organizm

Aby móc pracować na najwyższych obrotach, nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki witamin, minerałów i składników odżywczych. Dlatego w okresach szczególnego obciążenia obowiązkami warto wspomagać się suplementami diety - najlepiej takich, które są mieszanką kwasów omega-3 oraz witamin i minerałów.

4. Utrzymuj porządek

Żyjąc w bałaganie niełatwo jest być efektywnym. Warto więc uprzątnąć miejsca, w których przebywamy najczęściej. Oprócz tego, że nie stracimy cennego czasu na szukanie potrzebnych nam rzeczy, wprowadzimy porządek także do swojego umysłu.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Möller’s Total.