1. Przede wszystkim – planuj!

Reklama

Naucz się tworzyć listy zadań, które masz do zrobienia. Możesz spisywać wszystko tradycyjnie na kartce lub korzystać z bardziej nowoczesnych metod – specjalnych aplikacji na smartfonie, tablecie lub komputerze. Aktywności, które zrealizujesz – skreślaj. Tak stworzony plan uporządkuje twoje działania, da poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

WSKAZÓWKA

Ustal termin, w którym będziesz rozpisywać plan na cały tydzień – dzień po dniu. Zaparz herbatę, włącz ulubioną muzykę i zaplanuj swoje zadania – od razu osiągniesz poczucie kontroli nad swoimi obowiązkami!

2. Ustalaj priorytety

Jeśli spiszesz już listę swoich zadań do wykonania danego dnia, uporządkuj je według ważności. Dzięki temu będziesz mieć jasność, które z nich są absolutną koniecznością, a które mogą zostać przełożone na późniejszym termin. Pamiętaj też, że w ciągu dnia zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego – załóż sobie zatem margines czasu w postaci jednej godziny na dodatkowe, pilne rzeczy.

3. Wspieraj swój organizm

Aby móc pracować na najwyższych obrotach, nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki witamin, minerałów i składników odżywczych. Dlatego w okresach szczególnego obciążenia obowiązkami warto wspomagać się suplementami diety - najlepiej takich, które są mieszanką kwasów omega-3 oraz witamin i minerałów.

4. Utrzymuj porządek

Żyjąc w bałaganie niełatwo jest być efektywnym. Warto więc uprzątnąć miejsca, w których przebywamy najczęściej. Oprócz tego, że nie stracimy cennego czasu na szukanie potrzebnych nam rzeczy, wprowadzimy porządek także do swojego umysłu.

Reklama

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Möller’s Total.