DZIECI

Reklama

Motyw dziecka często pojawia się w snach wielu z nas. Widzimy dzieci małe, nowo narodzone, ale także te większe. Występują one w różnych sytuacjach np. zabawy, choroby czy porodu. Przeważnie sny z dzieckiem to dobra wróżba. Wskazują one nową drogę do osiągnięcia sukcesu lub zwiastują coś cennego do zdobycia.

KOT

Popularny motyw w wielu marzeniach sennych. Kot jest pupilem wielu domów, nic dziwnego, że pojawia się w snach wielu z nas. Symbol kota nakłania do zaufania własnej intuicji i instynktowi. Sen o kotach może być ostrzeżeniem przed fałszywym przyjacielem, ale także być oznaką szczęścia i spełnienia, jeśli kochamy koty na jawie.

LATANIE

To jedno z najczęstszych marzeń sennych. Sen o lataniu obrazuje wolność. Może być odzwierciedleniem pragnień związanych z jej brakiem. Może on również sugerować chęć ucieczki lub dalekiej podróży. Podstawowym jego znaczeniem jest chęć oderwania się od rzeczywistości, przekroczenia granicy szarej codzienności, zerwania z monotonią, nudą.

NIEZDOLNOŚĆ DO UCIECZKI

Chcemy biec, ale nasze ciało odmawia posłuszeństwa. W trakcie takiego snu towarzyszą nam negatywne emocje takie jak frustracja, zniecierpliwienie i przerażenie. U wielu osób sen ten pojawia się, kiedy znajdują się w sytuacji bez wyjścia lub borykają się z ciężkim do rozwiązania problemem.

OGIEŃ/POŻAR

Kolejny, bardzo często pojawiający się w snach, motyw. Ma on bardzo rozbudowaną symbolikę. Jego znaczenie zależy od okoliczności, w jakich się pojawia. Może niszczyć, inspirować lub ogrzewać. Szczególną uwagę należy zwrócić na pożar domu. Dom w snach oznacza osobę, a palący się pełni funkcje ostrzegawcze. Nie należy go bagatelizować.

POGOŃ

Sny pełne emocji i przerażenia. Możemy uciekać przed niewidocznym wrogiem lub przed zwierzęciem. Z zasady takie sny oznaczają odpłacenie win lub zadośćuczynienie za popełnione na jawie czyny.

SPADANIE

Sen o spadaniu wiąże się z odczuciami fizycznymi. W ich efekcie następują skurcze mięśni i wzdryganie się przed samym przebudzeniem. Wiele osób pamięta to nocne wrażenie. W jego trakcie czujemy bezsilność z mimowolnego spadania. Tracimy wówczas kontrolę nad biegiem wydarzeń. To znak poddania się emocjom.