W krajach katolickich, im więcej jest moralnych i społecznych zasad, tym więcej osób pragnie zakazanego owocu. Powracamy do zakazanego jabłka z Biblii. Zauważyliśmy, że w Polsce wskaźnik małżeństw jest większy niż średnia europejska, a wskaźnik rozwodów o 50 procent mniejszy niż w Europie. Jednocześnie mamy badania, które pokazują, że polskie małżeństwa wcale nie są szczęśliwsze i nie mają lepszego życia seksualnego niż reszta Europy – mówi agencji Newseria Lifestyle Christoph Kraemer, rzecznik prasowy serwisu Ashleymadison.com.

Reklama

Ashleymadison.com to platforma społecznościowa, która ma ułatwiać osobom w stałym związku nawiązanie romansu. W ciągu pierwszych dwóch tygodni funkcjonowania w Polsce serwis zdobył 10 tysięcy użytkowników. Twórcy portalu liczą na to, że w ciągu roku zdobędą pół miliona użytkowników, a po dwóch latach działalności będzie ich milion. Zdecydowana większość z nich to kobiety w związku małżeńskim.

Ciekawe, że podczas gdy w innych krajach mamy 25 procent samotnych kobiet na naszych stronach, to w Polsce zarejestrowane kobiety to w 88 procentach mężatki. To dowód na to, że coś jest nie tak z polskimi małżeństwami, czegoś w nich po prostu brakuje – mówi Christoph Kraemer.

Najchętniej zdradzają internauci. Według profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza prawie połowa mężczyzn intensywnie korzystających z internetu przyznaje się do zdrady małżeńskiej. Przyszłych partnerów poznają na czatach lub portalach randkowych.

Utarło się, że to szminka na kołnierzyku symbolizuje kogoś, kto wpadł. W dzisiejszych czasach nazywamy to cyfrową szminką, a są to wiadomości e-mail, SMS-y, wykonane połączenia. Trzeba być bardzo ostrożnym, dlatego doradzamy użytkownikom, by jak najdłużej utrzymywali znajomość wyłącznie za pomocą portalu – mówi Christoph Kraemer.

Według psychologów motywy zdrady kobiet i mężczyzn różnią się. Kobiety zazwyczaj zdradzają, bo czują się zaniedbywane lub chcą zemścić się na partnerze, mężczyźni natomiast często działają pod wpływem impulsu i pozamałżeński romans traktują jako nic nieznaczący epizod.