Okazuje się, że dla mężczyzn większy problem stanowi zdrada fizyczna, natomiast dla kobiet – emocjonalna. W naszym badaniu wzięło udział prawie 500 użytkowników, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące wierności i zdrady w związku. Jedno z zadanych pytań brzmiało "co byłoby gorsze - zdrada fizyczna, czy emocjonalna ze strony Twojego partnera"? Aż 61% panów przyznało, że gdyby ich druga połówka poszła z kimś innym do łóżka bez emocjonalnego przywiązania, byłoby to o wiele gorsze niż zakochanie się w kimś innym. Dla 52% kobiet o wiele gorszą rzeczą jest zdrada o charakterze emocjonalnym. Mimo tych opinii, to właśnie mężczyźni najczęściej posuwają się do zdrady, chcąc spróbować seksu z kimś innym, natomiast panie z powodu zakochania się w innej osobie. Czyż to nie hipokryzja – boimy się tego, do czego sami jesteśmy skłonni?

Reklama

Dlaczego zdradzamy?

Powody mogą być różne – od błahych, jak w przypadku ponad połowy ankietowanych panów, którzy zdradzili, bo… nie było właściwie ku temu powodu, ale jakoś tak wyszło. Inną przyczyną okazała się nuda w związku, która szczególnie dokucza paniom, w przypadku, wśród których aż co trzecia przyznała się do zdrady właśnie z tego powodu. Jeśli chodzi o mężczyzn, to jedynie co czwarty posunął się do zdrady z powodu nudy – czyżby jednak kobiety potrzebowały więcej ekstremalnych bodźców? Zdecydowana mniejszość ankietowanych zdradziła swoich partnerów w odwecie za ich niewierność, jedynie 14% mężczyzn i 15% kobiet przyznało się do potraktowania zdrady jako aktu zemsty. Jeśli chodzi o motywację – jak by to było, gdyby tak przespać się z kimś innym – to więcej panów (25%), niż pań (17%) podało ją jako powód swojej niewierności.

Czy zdradę można wybaczyć

16% ankietowanych wybaczyłoby zdradę i nie zdecydowałoby się na zakończenie związku z powodu niewierności drugiej strony. 86% osób odpowiedziało też, że nie posunęłoby się do zemsty w formie zdrady w odpowiedzi na niewierność ukochanej osoby. Co również ważne - ponad 90% ankietowanych wskazało wierność oraz szczerość jako najważniejsze wartości w związku! Ponadto 79% osób przyznaje, że wierzy w prawdziwą miłość i nie wyobraża sobie bycia w otwartym związku. 86% ankietowanych uważa również, że randki internetowe stwarzają ludziom więcej szans na znalezienie miłości!

Uczciwość i wierność wygrywają, więc w tym zestawieniu z kłamstwem i niewiernością – to bardzo optymistyczna perspektywa dla związków!