Wybitny aktor – Bogusław Linda, dla wielu polskich kobiet ideał męskości, przede wszystkim ze względu na wyznawane wartości, sam był pozytywnie zaskoczony wynikami badań.

Reklama

- Miałem wrażenie, że zasady, jakimi kieruję się ja lub moi przyjaciele powoli zanikają. Dlatego wraz z marką Bols Platinum chcieliśmy się przekonać, co dla polskich mężczyzn znaczy odwaga, lojalność, obietnica – powiedział Bogusław Linda.

Odwaga

Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle istotne dla każdego, zwłaszcza dla kobiet. Muszą one czuć, że mężczyzna zawsze stanie w ich obronie. Dlatego też odwaga postrzegana jest jako jeden z kluczowych elementów męskości, który płeć piękna zawsze ceniła, ceni i będzie cenić niezwykle wysoko. W przeprowadzonych badanach aż 96% mężczyzn stwierdziło, że kiedy wymaga tego sytuacja, stanie w obronie swojej partnerki.

Ten fakt dostrzega sam Bogusław Linda. – Obrona swojej partnerki była, jest i mam wrażenie zawsze będzie jedną z podstawowych reguł, jakimi kierują się mężczyźni. Z tak dobrego wyniku mogą się cieszyć wszystkie kobiety, które u boku swojego mężczyzny zawsze będą czuły się bezpiecznie - mówi.

Odwaga może jednak czasami zamienić się w brawurę. Aż 70% respondentów odpowiedziało, iż widząc niebezpieczną sytuację, należy zareagować niezależnie od późniejszych konsekwencji. Dodatkowo mężczyźni (71%) w uzasadnionych sytuacjach są w stanie złamać obowiązujące reguły. Jak często robią to dla kobiet?

Pewność siebie zawsze w cenie

Pewność siebie zawsze przyciągała kobiety jak magnes. Nie chodzi jednak o arogancję czy butę, ale np. o nieprzejmowanie się opinią otoczenia i podejmowanie działań wbrew innym, co cechuje aż 83% przebadanych osób.

- Gdybym przejmował się opinią otoczenia, nie byłbym tu, gdzie jestem. Zawsze miałem swoje zdanie w kluczowych sprawach, a gdy było trzeba, podejmowałem odważne decyzje i działałem wbrew opinii innych – dodaje Linda.

Obiecanki cacanki – nie dla polskich facetów

Żadna kobieta nie lubi, kiedy mężczyzna jest niesłowny. Dlatego do zasad, jakimi kieruje się męska część naszego społeczeństwa, z pewnością można zaliczyć dotrzymywanie słowa oraz stawanie w obronie przyjaciół w sytuacjach kryzysowych. Aż 91% z nich twierdzi, że spełnia obietnice, które składa innym, i tyle samo ankietowanych deklaruje, iż staje w obronie swoich przyjaciół, kiedy tego potrzebują.

- Jeżeli dajesz komuś słowo, to zawsze, ale to zawsze go dotrzymuj. Tutaj nie ma miejsca na wyjątki. Szczególnie w obecnych czasach, gdy coraz więcej osób, nawet tych publicznych, dużo mówi, obiecuje, a potem o wszystkim zapomina. To Cię definiuje nie tylko jako mężczyznę, ale jako człowieka – podkreśla aktor.

Szacunek

Wiemy już, że polscy panowie są słowni, odważni, ale jak zachowują się w stosunku do pań? Wygląda na to, że z tym również nie mają problemu, ponieważ aż 90% deklaruje, że wie, jak zachowywać się z klasą. Ich atutem jest również to, że wiedzą, jak traktować je z szacunkiem i szarmancko (86%).

Na uwagę zasługuje także fakt, iż 91% respondentów potrafi docenić pomoc, mówiąc „dziękuję”, a 78%, robiąc coś dla innych, nie oczekuje niczego w zamian.

Reklama

Z badania przeprowadzonego przez markę Bols Platinum wynika, iż polscy mężczyźni kierują się w życiu zbiorem konkretnych zasad. Co więcej, większość uznaje je również za uniwersalne i zgadza się, że warto kierować się nimi w życiu codziennym – zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Ku radości wszystkich kobiet.

Metodologia badań

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w technice Real Time Sampling polegającej na losowej emisji ankiet w formie okien wyświetlanych użytkownikom internetu. Ankiety były emitowane na stronach o wysokim łącznym zasięgu w dniach 7-11 maja 2013 r. Analizą objęto próbę 500 mężczyzn w wieku 18-50 lat. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała pod względem cech demograficznych (wieku, poziomu edukacji) strukturze polskich mężczyzn w wieku 18-50.