Sprawiedliwe, przemyślane i korzystne dla przedsiębiorstw decyzje to domena kobiet - wykazały najnowsze badania przeprowadzone wśród ponad 600 dyrektorów. 75 proc. z nich stanowili rzecz jasna mężczyźni, którzy wolą podejmować decyzje, opierając się na zasadach, przepisach i tradycyjnych sposobach prowadzenia działalności gospodarczej. To jednak niekoniecznie najlepsze metody zarządzania.

Reklama

- Badania wykazały, że warto mieć kobiety na pokładzie. To nie tylko słuszne, ale i mądre. Kobiety są często lepszymi szefami w korporacjach niż mężczyźni, bo są skłonne brać pod uwagę interes więcej niż jednej strony, przez co ich decyzje są bardziej sprawiedliwe i moralnie poprawne - powiedział Chris Bart, współautor badania, profesor zarządzania strategicznego w McMaster University w Kanadzie.

Ponadto kobiety częściej są skore do podejmowania współpracy i poszukiwania porozumienia. Ich decyzje są bardziej korzystne i efektywne, bo przy tym wszystkim są również bardziej dociekliwe i widzą więcej możliwości ostatecznego rozwiązania.

- Na poziomie zarządu dyrektorzy zmuszeni są do działania w jak najlepszym interesie spółki, biorąc pod uwagę punkty widzenia różnych podmiotów. Ta umiejętność czyni kobiety bardziej skutecznymi korporacyjnymi dyrektorami od mężczyzn, których gubi ego i władza - podsumował Gregory McQueen, współautor badań.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!

Reklama