60% procent osób podało, iż będąc w związku, zdecydowanie częściej chodziło do restauracji. Również co druga osoba stwierdza, że razem ze swoją sympatią miała częściej okazję wybrać się do kina, do teatru bądź na inne wydarzenia kulturalne. Co ciekawe, sytuacja kształtuje się podobnie także w przypadku wyjść na imprezy towarzyskie. Czyżby zatem większość z nas dopiero u boku stałego partnera nabierała ochoty na bardziej aktywny tryb życia? Tylko co czwarta pani i jedynie co dziewiąty pan, będąc ponownie singlem, zauważyli odwrotną tendencję.
Nie w każdej jednak kwestii partnerstwo ma na nas wyłącznie korzystny wpływ. Aż 40% osób zauważyło, że będąc w związku, zwracało mniejszą uwagę na codzienne ubranie, niż będąc singlem. Podobnie 44% singli przyznało również, że w stanie wolnym w większym stopniu dba o swoją sylwetkę, fryzurę czy cerę. W tym przypadku można także zaobserwować sporą różnicę między płciami. Do tego stwierdzenia przychyla się bowiem 38% panów i 50% pań. Jeżeli chodzi o aspekt zdrowotny, to chociaż 40% osób przyznało, że po rozstaniu z partnerem rzadziej chodzi na siłownię, to tylko co czwarty singiel przybrał na wadze, a co trzeci zauważył, że bez towarzystwa przy domowym stole jada mniej.
Badanie eDarling potwierdziło, że oba style życia mają swoje dobre i mniej korzystne strony. Jako osoby wolne z reguły bardziej dbamy o nasz wygląd zewnętrzny, przykładając większą wagę do sylwetki, czy też lepszego ubioru. Z kolei będą w stałym związku, aktywniej spędzamy wolny czas oraz częściej odwiedzamy różne wydarzenia kulturalne.
W badaniu wzięło udział 602 singli ( 51% mężczyzn i 49% kobiet). Średnia wieku wyniosła 40 lat.
Podziękowania dla portalu eDarling.pl na udostępnienie wyników badań.