Utarte przekonanie, że panowie wolą spotykać się z młodszymi od siebie partnerkami, wcale nie oznacza to, że marzą o dwudziestolatkach. Wręcz przeciwnie, mężczyźni „w pewnym wieku” cenią sobie dojrzalsze partnerki. Analiza 189 tysięcy profili użytkowników portalu randkowego eDarling wykazała, że nie wszystkim mężczyznom zależy na wybrankach poniżej 35 roku życia.

Reklama

Jak pokazało badanie przeprowadzone pod opieką współpracującej z Uniwersytetem Humbolta psycholog dr Wiebke Neberich, deklarowana, akceptowalna różnica wieku między partnerami zmienia się wraz z naszym wiekiem. I tak mężczyźni po 60 roku życia nie wyobrażają sobie życia z partnerką młodszą od nich o więcej niż 10 lat. Z tego wynika, że ich wybranki muszą mieć ukończony 50 rok życia. Jedynie mężczyźni pomiędzy 18 a 29 rokiem życia cenią sobie młodość i najchętniej decydują się na związek z partnerką, która jest od nich maksymalnie o 5 lat młodsza.

Nie tylko panowie zwracają uwagę na wiek. Panie również mają „swoje typy”. Analiza wykazała, że kobiety po 60 roku życia nadal szukają starszych mężczyzn, ale są w stanie zaakceptować partnera, który jest od nich starszy najwyżej o 6 lat. Użytkowniczki portalu pomiędzy 18 a 29 rokiem życia mają podobne upodobania i wolą partnerów, którzy są góra 7 lat starsi.

Podziękowania na przygotowanie tekstu dla portalu randkowego eDarling.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!